1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZGÜR İLE MİROĞLU ANILDI
ÖZGÜR İLE MİROĞLU ANILDI

ÖZGÜR İLE MİROĞLU ANILDI

6 yıl önce aynı günde ölen Özgür ile Miroğlu için dün yapılan anma törenlerine, UBP, CTP ve BKP’nin başkan ve yetkilileri birlikte katıldı ve Miroğlu ile Özgür’ü andı

A+A- 


Bir dönem başbakan yardımcılığı da yapan CTP’nin eski genel başkanlarından ve milletvekillerinden, BKP kurucularından Özker Özgür ile UBP’nin eski genel sekreterlerinden, bakanlarından ve milletvekillerinden Salih Miroğlu, ölüm yıl dönümleri olan dün kabirleri başında anıldı.
Anma törenlerine, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Ana Muhalefet Partisi CTP-BG’nin Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, diğer siyasiler, Miroğlu ile Özgür’ün sevenleri ve aileleri katıldı.
İlk tören öğretmen kimliği de bulunan Özker Özgür’ün kabri başında yapıldı. Ardından, aynı zamanda doktor olan Salih Miroğlu kabri başında anıldı.

TALAT: “ÖZGÜR’ÜN İSMİ ‘BARIŞ’ İLE BÜTÜNLEŞTİ”


2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da Özker Özgür’ün isminin “barış” ile bütünleştiğini belirterek Kıbrıs sorununun çözümünün onun en büyük hedefi olduğunu kaydetti.
Talat, Kıbrıs Türk halkının en büyük sorununun Kıbrıs sorunu olduğunu herkesin dile getirdiğini, bu yüzden herkesin bu sorunun çözümünü sağlamak için çalışması gerektiğini söyledi.

YORGANCIOĞLU: “HER ZAMAN KIBRIS TÜRK HALKI İÇİN MÜCADELE ORTAYA KOYDU”


CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da Özker Özgür’ün çok zor koşullarda barış ve demokrasi için mücadele veren barış yanlısı bir siyaset adamı olduğunu belirterek her zaman Kıbrıs Türk halkı için mücadele ortaya koyduğunu kaydetti.
Yorgancıoğlu, Özgür’ün her zaman barış ve Kıbrıs Türk halkının kendi kendini yönetebilmesi için çalıştığını ifade etti.

İZCAN: “YAŞAMINI BARIŞA VE ÇÖZÜME ADADI”


BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan da Özgür’ün yaşamını barışa ve çözüme adadığını ifade ederek, her zaman Kıbrıs Türk halkının kendi ayakları üzerinde durması ve kendi vatanında kendi sözünü söylemesini istediğini anlattı.
İzcan, Kıbrıs Türk halkının geleceği için siyasi ayrım yapmadan hep birlikte çalışması gerektiğini de vurguladı ve barışa ulaşılması için çalışacaklarının sözünü verdi.

“BABAM GİBİ OLMAK İÇİN VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM”

 

Miroğlu’nu anma töreninde 10 yaşındaki kızı Nazemin Miroğlu bir konuşma yaparak, babası yaşamını yitirdiğinde kendisinin üçbuçuk yaşında olduğunu, babasının her zaman çalıştığını, ancak buna rağmen kendisine vakit ayıran ve oynayan iyi bir baba olduğunu belirtti ve babası gibi biri olmak için yaşamı boyunca var gücüyle çalışacağını söyledi.

BOZER: “SİYASETTE MİROĞLU’NU ÖRNEK ALARAK YÜRÜYORUM”

 

Meclis Başkanı Hasan Bozer Salih Miroğlu’nu anma töreninde yaptığı konuşmada, “kardeşi” olarak gördüğü Miroğlu’nu özlemle andıklarını belirterek, siyasette Miroğlu’nu örnek alarak yürüdüğünü kaydetti.
Bozer, Miroğlu’nun çok çalışkan, insancıl, iyi niyetli ve alçakgönüllü bir politikacı olduğunu, bu yüzden aralarından erken ayrılışının kendilerini üzdüğünü belirtti. 

 

 

Bu haber toplam 801 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler