1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZGÜN ATAKAN ANISINA KOŞTULAR
ÖZGÜN ATAKAN ANISINA KOŞTULAR

ÖZGÜN ATAKAN ANISINA KOŞTULAR

Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Özgün Atakan Kros Yarışmaları dün yapıldı.

A+A-

 

 

Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Özgün Atakan Kros Yarışmaları dün yapıldı.

Gönyeli İlkokulu koşu ve yürüyüş parkurunda yer alan yarışlar, küçük kız, küçük erkek, yıldız kız, yıldız erkek, genç bayan, genç erkek, büyük bayan ve büyük erkek olmak üzere 8 kategoride gerçekleştirildi.

Takımsal sıralamalarda küçük kızlarda Mehmet Boransel İlkokulu, küçük erkeklerde Gönyeli İlkokulu, yıldız kız ve erkeklerde Yakın Doğu Koleji, genç erkeklerde Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, büyük bayanlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi ve büyük erkeklerde de Yakın Doğu Üniversitesi birinciliği elde etti.

 

Özgün Atakan Kros Yarışmaları sonuçları şöyle:

Ferdi sonuçlar:

Küçük Kız (800 m.): 1. Ecem Hatice Bilgin (Gönyeli İ.O.) 3.35, 2. Ceren Durmuş (Mehmet Boransel S.) 3.38, 3. Polen Yazgın (Mehmet Boransel S.) 3.42.

Küçük erkek (1000 m.): 1. Osman Saadetoğlu (Çamlıbel A.İ.O.) 3:59.3, 2. Mehmet Yıldız (Gönyeli İ.O.) 4:08.2, 3. Mehmet Güner (Gönyeli İ.O.) 4:10.5.

Yıldız kız (1500 m.): 1. Milenay Günsoy (Y.D.K.) 6:43.3, 2. Aysu Altay (T.M.K.) 6:48.1, 3. Eylül Ceylan (T.M.K.) 6.48.3.

Yıldız erkek (2000 m.): 1. İbrahim Cavit (Çanakkale O.O.) 7:42.09, 2. Can Alex Kalkan (Oğuz Veli O.O.) 8:06.80, 3. Tuncay İbrahimzade (Y.D.K.) 8:08.40.

Genç bayan (2000 m.)

1. Emine Hızlıer (L.T.L.) 9:41.6, 2. Mine Devrim (T.M.K.) 10:20.0.

Genç erkek (3000 m.)

1. Veli Atikoğlu (Kurtuluş L.) 10:34.2, 2. Halil İri (S.S.E.M.L.) 11:16.1, 3. Muhammet ş. Korkmaz (S.S.E.M.L.) 12:15.6.

Büyük bayan (4000 m.): 1. Suzan İçen (D.A.Ü.) 21:21.3, 2. Emine Hızlıer (Ferdi) 21:26.1, 3. İdil Alemdar (Y.D.Ü.) 22:53.1.

Büyük erkek (8 km.): 1. Cemal İneci (L.A.Ü.) 32:05.9, 2. Ersoy Çetinkaya (Y.D.Ü.) 33:28.0, 3. İnsel Üstüner (Tüfekçi S.) 33:40.0.

 

 

Takım sonuçları:

Küçük kızlar (800 m.): 1. Mehmet Boransel S. (24 puan), 2. Gönyeli İlkokulu (26 puan), 3. Lapta İlkokulu (28 puan).

Küçük erkekler (1000 m.): 1. Gönyeli İlkokulu (17 puan), 2. Çamlıbel A.İ.O. (29 puan), 3. Lapta İlkokulu (50 puan).

Yıldız kızlar (1500 m.): 1. Yakın Doğu Koleji (22 puan), 2. Türk Maarif Koleji  (25 puan).

Yıldız erkekler (2000 m.): 1. Yakın Doğu Koleji (21 puan), 2. Oğuz Veli O.O. (31 puan), 3. Çanakkale O.O. (44 puan).

Genç erkekler (3000 m.): 1. Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi (16 puan), 2. Yakın Doğu Koleji (28 puan).

Büyük bayanlar (4000 m.): 1. Doğu Akdeniz Üniversitesi (1 puan), 2. Yakın Doğu Üniversitesi (3 puan).

Büyük erkekler (8 km.): 1. Yakın Doğu Üniversitesi, 2. Tüfekçi Spor, 3. Lefke Avrupa Üniversitesi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler