1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZERSAY'IN YERİNE ERTUĞ
ÖZERSAYIN YERİNE ERTUĞ

ÖZERSAY'IN YERİNE ERTUĞ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilciliğinden istifa eden Kudret Özersay’ın yerine Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğünü yürüten Osman Ertuğ’un atanacağı belirtildi. Cumhurbaşkanlığındaki kaynaklarda elde edilen bilgiye göre, özel temsilci

A+A-

 

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilciliğinden istifa eden Kudret Özersay’ın yerine Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğünü yürüten Osman Ertuğ’un atanacağı belirtildi. Cumhurbaşkanlığındaki kaynaklarda elde edilen bilgiye göre, özel temsilcilik ile ilgili en güçlü adayın Ertuğ olduğu söylenirken, henüz resmi bir karar çıkmadığı ancak büyük bir ihtimalle Ertuğ’un özel temsilcilik görevine atanacağı ifade edildi.

2002 ile 2007 yıllar arasında Kuzey Kıbrıs’ın ABD’deki temsilciliği görevini yürüten Ertuğ, bundan önce de Kuzey Kıbrıs’ın BM’deki temsilcisi olarak da görev yaptı.

“KKTC”nin bağımsızlığının ilan edilmesinde kilit rollerden birini oynayan Ertuğ, Nisan 2004’te referanduma sunulan Annan Planı’na karşı olan kesimde yer aldı. 2009’daki genel seçimlerde  UBP’den aday olan Ertuğ seçilememişti.

Milliyet Kıbrıs, dün yayınladığı haberde, Ertuğ’un cumhurbaşkanlığı özel temsilciliğine atandığı duyurdu.

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler