1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZERSAY'IN 'DIŞ' TEMASLARI SÜRÜYOR
ÖZERSAYIN DIŞ TEMASLARI SÜRÜYOR

ÖZERSAY'IN 'DIŞ' TEMASLARI SÜRÜYOR

Özersay, Çarşamba günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosu ve Konseyinde yaptığı temaslarını tamamlayarak dün İsveç’in başkenti Stockholm’e geçti

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun Özel Temsilcisi Kudret Özersay, Çarşamba günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Parlamentosu ve Konseyinde yaptığı temaslarını tamamlayarak dün İsveç’in başkenti Stockholm’e geçti.

 

Stockholm’de bazı gazeteci ve akademisyenlerle bir araya gelerek Kıbrıs sorununda gelinen son aşamayı ele alan Özel Temsilci Özersay’ın bugün İsveç Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileriyle bazı görüşmeler yapması ve müzakere süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

 

Stockholm’de bölge ülkelerinden bazılarının diplomatlarıyla da görüşmelerde bulunacak olan Özel Temsilcinin yarın Kıbrıs’a dönmesi bekleniyor.

 

AB üyesi olan ve Türkiye’nin AB üyeliğine destek veren İsveç’in, Kıbrıs konusuyla da yakından ilgilendiği biliniyor. Geçmişte gerek kapsamlı çözüm, gerekse güven yaratıcı önelemler konusunda bazı girişimlerde aktif rol üstlenen İsveç’e müzakere sürecinin kritik bir aşamaya yaklaştığı bir dönemde Kıbrıs Türk tarafı adına yapılan bu ziyaretin önemine dikkat çekiliyor.

 

Özel Temsilci Özersay’ın son bir yıl içerisinde İsveç’e gerçekleştirdiği üçüncü ziyaret olma özelliği taşıyan bu ziyarette kendisine Müzakere Heyeti üyesi Güneş Onar da eşlik ediyor.

Bu haber toplam 653 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler