1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Özersay’ın başı dertte…
Özersay’ın başı dertte…

Özersay’ın başı dertte…

Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Kudret Özersay’ın başı bugünlerde dertte… Bazı kişilerin adını kullanarak, iş vaatlerinde bulunması Özersay’ı zora soktu. Bu rahatsızlığını internetteki arkadaşlık sitesi ‘twitter’da dile getiren

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Kudret Özersay’ın başı bugünlerde dertte… Bazı kişilerin adını kullanarak, iş vaatlerinde bulunması Özersay’ı zora soktu. Bu rahatsızlığını internetteki arkadaşlık sitesi ‘twitter’da dile getiren Özersay, “Bazı uyanıklar adımı kullanıp, tanıdıklarını işe aldırmaya çalışıyor anlaşılan! Bunlarla hiçbir ilgim yoktur, hiç de olmayacak, duyurulur” diyerek tepki gösterdi.

İşte Özersay’ın ‘twitter’daki paylaşımları:

 

 


Talat, kahve gezilerinde…

2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, köyleri ziyaret ederek, köy kahvelerinde vatandaşın sorunlarını dinliyor. Siyasetin  yanı sıra, doğayla da haşır neşir olan Talat, bazen soluğu bir serada bazen de dağda bayırda alıyor.

Talat, hem köylülerle yaptığı sohbetleri hem de çektiği fotoğrafları internetteki arkadaşlık sitesi ‘Facebook’ta paylaşıyor.

 

İşte Talat’ın Facebook profilinden bir paylaşım;

 

 “18 Şubat 2012 - Boğazköy kahvesinde

Buraların en büyük derdi İmar Emirnameleri. Birçok şikayet yanı sıra uygulamadaki adaletsizlikler... Birileri villaları dikiyor, yurttaş, "ona var da bize niye yok" diye sorunca "o izni emirnameden önce almıştı" deniyor. "Böyle şey olur mu, eğer bu bölgedeki yapılaşma doğamızı bozacaksa veya başka zararları varsa izni daha önce alan zarar vermez mi?" Yani kısacası adalet duygusu zedeleniyor!”

 


Lokomotif sektör mü, "lokomotif rantiye" mi?

“Sanayi lokomotifi” duvara toslayınca;

“Burası narenciye adasıdır, lokomotif sektörümüz artık narenciyedir” dendi.

Öyle ya… Özellikle Güzelyurt bölgesinde Rumlardan kalan narenciye bahçeleri büyük bir servetti.

Büyük gelirler elde ediyordu Rumlar, “Kıbrıs portakalını” pazarlayarak…

Onu da beceremedik…

Yanlış politikalar, gelişigüzel planlamalar ve vurdumduymazlıklar sonucunda;

 “Lokomotif sektör” narenciye de;

Duvara tosladı.”

 

ALİ TEKMAN    

 


Küçük İslam Cumhuriyeti

“Kuran kursları!

İlahiyat fakültesi!

İmam hatip lisesi!

Külliye derken, KKTC, Küçük İslam Cumhuriyeti haline dönüştürülüyor.

Bakan Dürüst, ne grev dinliyor ne eylem, ne de sendika!

Umursamıyor ne öğretmenleri ne de sendikayı.

Umursamadığını da, yaptığı açıklamalar ile “ayan beyan” belli ediyor.

“Aylardır grev yapıyorlar, kapatmadığımıza göre bundan sonra da kapatmayacağız” diyor, Sayın Bakan.”

 

KARTAL HARMAN

 


 

“…yok oluşa sürükleyen idam fermanımızdır”

 

“Yaşam koşullarının her geçen günle daha da zorlaştığı ve mutsuzluğun yanında umutsuzluğa dönüştüğü halkımızın hükümete karşı her alanda gerçekleştirdiği söylem ve eylemlerle anlaşılmaktadır.

Halkımızın büyük bir çoğunluğu kendi doğduğu topraklara yabancılaşıyor.

İhtiyaçlarını kendi ülkesinde karşılamakta zorlanıyor.

Büyük iddialara rağmen kontrolsüz artan nüfus ve bilinçli şekilde dağıtılan vatandaşlıklar halkımızın iradesini, kültürünü ve tüm değerlerini hızla yok ediyor.

Bu uygulamalar sonucu oluşan olumsuz tablonun yaratıcıları halkımızın büyük çoğunluğunun her türlü eylemine rağmen anlaşılmaz bir rahatlık içinde davranış sergilemesi işleri daha da tehlikeli boyutlara taşıyacak izlenimini kuvvetlendiriyor.

Halkın endişelerini dikkate almayan ve herkesin yanlış dediğine gözlerini kapatıp kulaklarını tıkayanların makam koltuklarını korumak amaçlı, emir almayı alışkanlık haline getiren ve aldıkları emirleri sorgulamadan uygulayanların kime hizmet ettiği halkımız tarafından sorgulanmaktadır.”

TAHSİN MERTEKÇİ

 

 


 

 

“Burası bayrak radyosu, ben spikeriniz HATİCE TUNGA, şimdi özetler. Cümlesini hatırlayan kaç kişiyiz ?”

İsmail YILMAÇ’ın profilinden

 

***

 

Şu sıralar herkes Denktaş'ın bıraktığı mirası yaşatmanın derdine düşmüş.İyi güzel de şu mirasın ne olduğunu da bir açıklasalar ya.”

Derviş DOĞAN’ın profilinden

 

 


 

“Hayat pahalılığın dondurulması, dövizdeki yüzde 20’lik artış ve elektriğe yapılan artışla birlikte vatandaş zaten yüzde 40’lık bir kayıpla bütçeye katkı yapıyor.  Kimse bizden artı katkı isteyemez, istese bile bunu bizim verecek gücümüz yoktur. Başlattıkları bu uygulamayı geri alacaklar.”

 

MUSTAFA TOLGA (Emekli Dernekleri Eşgüdüm Komitesi Başkanı)

 

 


“Grevin devam etmesi durumunda geçici işçileri durdurmak zorunda kalacağız. Böylesi siyasi manevraları yutacak kadar acemi değilim. Belediye personelinin de büyük çoğunluğu dönen oyunun farkındadır.”

 

Cemal Bulutoğluları (LTB Başkanı)

 

 


FOTOYORUM

 

 

Bir anaokulun çatısını bile yaptırmaktan aciz olan hükümet, ‘kalkınmadan, büyümeden, gelişimden, yatırımdan, KÜLLİYEden’ bahsediyor!.. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler