1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Özersay’dan basına lütfen biraz saygı
Özersay’dan basına lütfen biraz saygı

Özersay’dan basına lütfen biraz saygı

Özel temsilci, görüşmeci Kudret Özersay’ın “medyatik” olma merağı dikkat çekici boyuta ulaştı. Ancak bu tavır, böylesi sorumlu görevlerde bugüne kadar ters tepki. Basın kulislerinde günün konusu, Özersay’ın kendi kendiyle yaptığı 5

A+A-


 

Özel temsilci, görüşmeci Kudret Özersay’ın “medyatik” olma merağı dikkat çekici boyuta ulaştı. Ancak bu tavır, böylesi sorumlu görevlerde bugüne kadar ters tepki. Basın kulislerinde günün konusu, Özersay’ın kendi kendiyle yaptığı 5 sayfalık röportajı Türk Ajansı Kıbrıs üzerinden dağıtması... Bu “sordum-yanıtladım” işlerini geçmişte Rauf Denktaş Bey’in yaptığı anlatılırdı ancak o hem liderdi hem de onun tarihi bir ağırlığı vardı. Böyle gazetecilik ve haber disiplinlerine hiç uymayan, akademik elden çıktığı bas bas bağıran röportajlar hiç şık değil Sayın Özersay. Hem basına da lütfen biraz saygı...

 

 


 

 

Kaptan’dan UBP kadınlarına teşekkür!

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, UBP’li kadınlara teşekkür etti. Neden mi? Dün Meclis’te izleyici locasında, UBP’li kadınlar vardı, UBP’nin geçirmeye çalıştığı yasa tasarılarına destek vermek amacıyla… Ancak Kaptan bu olayı biraz “alay”a alarak, “UBP’li kadınlara çağrımıza uyup geldikleri için teşekkür ederim” diye imalı bir mesaj yolladı.

 


 

1 Aralık’ta istifa ediyor

 

En renkli sendikacıların başında gelen Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, dün yaptığı yorumları ile Meclis’te esen buz gibi havayı yumuşattı.

Gün boyunca gelişmeler üzerine yorumlarda bulundu. Bıçaklı, hükümetin dün Meclis’te tartışmaları yasa tasarılarını komitede tekrardan görüşülmek üzere geri çekme kararını ise alayvari bir dille yorumladı:

“1 Aralık’ta hükümet istifa ediyor. O yüzden geri çektiler, gelecek hükümetin başına kalsın.”

 


 

UBP’li kadınların hüsranı…

 

Bu kez Meclis’te yeni işe alınanlar değil, UBP Kadın Kolları’ndan kadınlar, hükümetlerine destek olmak için Meclis’teydi. En önde gelini, oğlunu işe aldıran UBP Kadın Kolları Başkanı Süreyya Gürses vardı. Sendikacılar, “Bu yasalar geçince onların çocukları muaf olacak sanki” diye eleştiride bulunurken, kadınlar da basına poz vermekle meşguldü.

 

 


 

“Ben Atatürkçüyüm demekle Atatürkçü olunmuyor maalesef ey kardeşler! Halkın için ne kadar gayle çekiyorsun? Bugün halkın için ne yaptın? Bu sorulara verecek cevabın yoksa kapa çeneni ve Atatürk’ün adını bile ağzına alma! Popüler değil ahmak oluyorsun sadece...”

(Alev Şensoy’un profilinden)

 

 

“Kılıçdaroğlu geliyormuş. Hatırladığınız üzere ettiği laflar RTE’ninkileri sollayacak cinstendi. (Kurultay konuşması)”
(Mutlu Azgın’ın profilinden)

 

 


 

Torpil ve hatırı kolaylaştırması bekleniyor

“Sessiz sedasız Bakanlar Kurulu’nda görüşülüp ve Meclis’e sevk edilen reformun adı “Kamu Görevlileri Yasa Değişikliği”.

Değiştirilecekmiş.

Sosyal Güvenlik ve Sosyal Sigorta değişiklikleri ile ilgili işler bitirilmeden bu ne acelecilik anlayamadık doğrusu. Sanki dersiniz, bu yasayı bekleyenler var. Değişiklikleri bekleyenler mi var? Açıkçası ben yasadan çıkar sağlayacak olanlar kimler diye düşünmeden kendimi alamadım.”

Çiğdem DÜRÜST

 


Bedel ödemeye hazır vekil var mı?

“Şöyle bir düşünceyi ortaya atsam, acaba kaç kişi benimle hemfikir olur? Düşünce şu; İktidar partisi içinde her türlü bedeli ödemeyi göze alıp makam mevki, koltuk sevdasını bir kenara koyup “Bu yaptıklarımız yanlıştır. Halkımız bunlara karşıdır” çıkışını yapabilecek kaç vekil vardır?”

Erçin ŞAHMARAN

 


Turizm gelişiyormuş diyorlar

 

“Turizm konusu açıldığında eğer üzerine yirmi kelam edilecekse kırk defa düşünülmelidir. Çünkü kimselere anlatmak mümkün olmuyor. Olmuyor ki turizm ne ülkeyi ziyarete gelenlerin kelle sayısıdır ne de şu veya bu otelde kalıp yiyip içip kumar oynamalarıdır…

Turizm, efendiler, “memleket meselesidir!”

Eşref ÇETİNEL

 


“Geçen hafta Meclis’te milletvekilleri arasında yaşanan nahoş olaydan dolayı halkımızdan özür dilerim. Bu tür olayların tekrarlanmaması için de milletvekillerimiz titiz davransın.”

(Hasan Bozer/Meclis Başkanı)

 


 

“İlgili yasa tasarılarının yürürlüğe giriş tarihinin 1 Ocak 2012 olduğu göz önünde bulundurularak çalışma yapılmalı.”

(İrsen Küçük/Başbakan)

 

 


 

ÇAKICI: Meclis’te geçen hafta arkadaşımıza savrulan bardak şu anda elimde... Bu bardak ağırdır... Suç aletidir...

Ahmet Zengin’e kınama cezası verilmeli.

 

 

Bu haber toplam 1369 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler