1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Özersay, güneyde temasta
Özersay, güneyde temasta

Özersay, güneyde temasta

Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilcisi Kudret Özersay, dün akşam saatlerinde ara bölgede bulunan Chateu Status’da Güney Kıbrıs’ta son seçimlerden birinci parti olarak çıkan ana muhalefet partisi DİSİ’nin Genel Başkanı Nikos Anastasiades’

A+A-


Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilcisi Kudret Özersay, dün akşam saatlerinde ara bölgede bulunan Chateu Status’da Güney Kıbrıs’ta son seçimlerden birinci parti olarak çıkan ana muhalefet partisi DİSİ’nin Genel Başkanı Nikos Anastasiades’le görüştü.

Görüşmede müzakerelerde gelinen son durum değerlendirildi.

Bu arada bir süre önce Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile biraraya gelen Anastasiades’in, ocak ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Eroğlu ile yeniden görüşeceği öğrenildi. 

Greentree toplantısı ertesinde BM Genel Sekreteri Ban’ın ilerleme olduğu yönündeki açıklamasının ardından Kıbrıs Türk tarafı da bu yönde açıklamalar yapmış ancak Rum lider Hristofyas ısrarla ilerleme olmadığını iddia etmişti. Bu gelişmeler ertesinde DİSİ lideri Anastasiades İngiltere Başbakanı Cameron ve Almanya Başbakanı Merkel’le görüştükten sonra adaya dönüşünde yaptığı açıklamada Hristofyas’ın kendilerine Ulusal Konsey’de verdiği bilgilerin aksine, iki başbakanla yaptığı görüşmelerden de Greentree’de ilerleme olduğunu anladığını Rum kamuoyuyla paylaşmıştı.

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler