1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özersay, Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti
Özersay, Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti

Özersay, Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti

Özersay: “Yeni ve enerjik bir lider pek çok değişime başlangıç teşkil edecek”

A+A-

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, sorunların üzerine gidecek yeni ve enerjik bir siyasi liderliğin ülkede pek çok şeyin değişmesine yardımcı olacak bir başlangıç teşkil edeceğini söyledi.

Özersay, “Durumu idare etmek ve yıllardır yapılanların aynısını yapmak için değil, herhangi bir siyasi partiye vefa borcu olmayan bir anlayışla ülke yönetiminde yeni bir soluk olmak için gerçek değişimi hep birlikte başarmak zorundayız ve başaracağız” dedi.

Özersay, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni ziyaret ederek, bu alanda yaşanan sorunları dinledi ve Cumhurbaşkanlığı konusundaki vizyonunu anlattı.

Basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Özersay, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada ülke yönetiminde yeni bir ruha ve dinamik bir liderliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

Özersay, ülkenin farklı yerlerinde yaptığı ziyaretlerde vatandaşların siyasi parti kökenli adaylara dönük güvensizlik yaşadığı gözlemlerinde bulunduğunu kaydetti.

Toplumsal bir başarıya imza atmak için gerçek bir değişim zamanının geldiğini belirten Özersay şöyle devam etti:

“Bu değişimi, herhangi bir kişiye, zümreye ya da ya da siyasi partiye vefa borcu olmayan bir Cumhurbaşkanı yapabilir. Bunu yapabilirim, gerçek anlamda tarafsız ve bağımsız olarak bu görevi ülkenin ve tüm vatandaşların yararını gözeterek yerine getirebilirim”

(tak)

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler