1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özersay, çalışmalarını sürdürüyor
Özersay, çalışmalarını sürdürüyor

Özersay, çalışmalarını sürdürüyor

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay Bilgisayar Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

A+A-


Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay Bilgisayar Mühendisleri Odasını ziyaret etti.
Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Özersay dün gerçekleştirdiği ziyarette gençlerden ciddi bir destek gördüğünü belirterek, her üç liderle çalışmanın profesyonellik göstergesi olduğunu söyledi.
Devletin devamının esas olduğunu da vurgulayan Kudret Özersay, yeni neslin kendi geleceğine sahip çıktığını görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti. Özersay şunları ekledi: “Yirmi birinci yüzyılda, yani 2015’te artık 1970’lerin ya da 1980’lerin siyaseti ile geleceğe bakamayız. Yeni bir nesil yetişti, bu görevleri bizler devralacağız. Tabi ki bu halkın takdiriyle olacak. Halktan, özellikle de genç kesimden gelen destek bu süreç sonunda toplumsal bir başarıya ulaşacağımızı, yeni, genç ama aynı zamanda da müzakereler konusunda tecrübeli bir Cumhurbaşkanı olarak şahsıma bir görev verileceğini düşünüyorum, Kıbrıs Türk halkının sağduyusuna güveniyorum.”

“Cumhurbaşkanın görevi müzakerelerden ibaret değil”
Konuşmasında Cumhurbaşkanın görevinin müzakerelerden ibaret olmadığını da vurgulayan Kudret Özersay, dışilişkiler konusunda girişimler yapılması gerektiğini söyledi. Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, müzakerelerde çözüme dönük bir vizyon ortaya koyduğunu da dile getirerek, “Bundan sonra da kapsamlı çözüm yönünde bir vizyon ortaya konulması durumunda kazanan taraf Kıbrıs Türk tarafı olacak” dedi. TAK

Bu haber toplam 921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler