1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZEREM'E 6 MAÇ, ŞEVKİ'YE CEZA YOK
ÖZEREME 6 MAÇ, ŞEVKİYE CEZA YOK

ÖZEREM'E 6 MAÇ, ŞEVKİ'YE CEZA YOK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Vehbi Özerem’e 6 maç cezası verirken, Düzkaya futbolcusu Hüseyin Şevki’ ye ise herhangi bir ceza verilmemesi kararı aldı. KTFF Disiplin Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Şike Araştırma Kurul

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Vehbi Özerem’e 6 maç cezası verirken, Düzkaya futbolcusu Hüseyin Şevki’ ye ise herhangi bir ceza verilmemesi kararı aldı.

KTFF Disiplin Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Şike Araştırma Kurulu raporunda varılan bulgulara istinaden şu kararlar verildi:

“KTFF Yönetim Kurulu tarafından 14.03.2012 tarih ve YK - 44/2011 – 2012 sayılı genelge ile Disiplin Kuruluna sevk edilen, Küçük Kaymaklı TSK’nin eski teknik direktörü Vehbi Özerem’e, konuyu inceleyen ve soruşturmayı yürüten Şike Araştırma Kurulu’nun hazırladığı 13.03.2012 tarihli raporda vardığı bulgular ışığında ve/veya bu raporlarda değinilen olgulara dayanarak, Disiplin Talimatı’nın 37. Maddesi’nin ihlalinden dolayı 37/1(b) uyarınca kırk beş gün (45) süreyle hak mahrumiyeti cezası ve dört (4) asgari ücret tutarında para cezası verilmesine; ancak, verilen hak mahrumiyeti cezasının, Disiplin Talimatı’nın 92. maddesinin 2. ve 3. fıkraları dikkate alınarak 6 resmi müsabakadan men cezası olarak infaz edilmesine ve ceza süresince Disiplin Talimatı’nın “Soyunma Odası ve Yedek Kulübesi’ne Giriş Yasağı” başlıklı 95. maddesinin de uygulanmasına oy birliğiyle karar verildi.

KTFF Yönetim Kurulu tarafından 14.03.2012 tarih ve YK - 44/2011 - 2012 sayılı genelge ile Disiplin Kuruluna sevk edilen, Düzkaya Kültür Ocağı futbolcusu Hüseyin Şevki’ ye, konuyu inceleyen ve soruşturmayı yürüten Şike Araştırma Kurulunun hazırladığı 13.03.2012 tarihli raporda vardığı bulgular ışığında,  Disiplin Talimatında konu futbolcuya ceza verilebilecek herhangi bir düzenleme ve/veya disiplin ihlali bulunmadığından dolayı herhangi bir ceza verilmemesine oybirliğiyle karar verildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler