1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZER KANLI'YA TEPKİ BÜYÜDÜ
ÖZER KANLIYA TEPKİ BÜYÜDÜ

ÖZER KANLI'YA TEPKİ BÜYÜDÜ

BASIN - SEN, Gazeteciler Cemiyeti ve KTAMS’tan BRTK Müdürü Kanlı’ya tepki “KURUM İÇERİNDEKİ HUZURSUZLUK BÜYÜDÜ” Basın Emekçileri Sendikası (BASIN - SEN), Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti (KTGC) ve Kıbrıs Türk Amme Memurl

A+A-

 

BASIN - SEN, Gazeteciler Cemiyeti ve KTAMS’tan BRTK Müdürü Kanlı’ya tepki

 

 

“KURUM İÇERİNDEKİ HUZURSUZLUK BÜYÜDÜ”

 

Basın Emekçileri Sendikası (BASIN - SEN), Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti (KTGC) ve Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Bayrak Radyo Televizyon (BRTK) Müdürü Özer Kanlı’ya tepki gösterdi.

3 örgüt adına yapılan ortak açıklamada, “BRTK’da onlarca yıldır yaşanan belirsizlik ortamının, BRTK Müdürü Özer Kanlı’nın insan odaklı olmayan yönetim anlayışı nedeniyle üç yıllık sürede tavan yaptığı” öne sürüldü.

Üç örgütün verdiği mücadeleye rağmen BRTK’daki ortamın değişmediği, başta Başbakan İrsen Küçük olmak üzere, yetkili konumdaki herkes ve BRTK Yönetim Kurulu’nun, yaşananlara seyirci kalmaya devam ettiği savunulan açıklamada, kurum içerisindeki huzursuzluğun her geçen gün büyüdüğü dile getirildi.

“Gelecek kaygısı ve evlerine ekmek götürme derdinde olan çalışanlar, maruz kaldıkları mobbing’e (psikolojik taciz) ve adaletten yoksun yönetim biçimine rağmen seslerini yükseltmekten korkar hale getirilmiştir. Büyük oranda kurum Müdürü Sayın Özer Kanlı’nın yönetim anlayışından ve önceliklerinden kaynaklanan sorunlar, her geçen gün büyümekte, gelecekte çözümü daha da zor olacak olan bir içerik kazanmaktadır” iddialarına yer verilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Bizler, BRTK’da örgütlü ve aşağıda imzaları bulunan, BASIN - SEN, KTGC ve KTAMS olarak, yaptığı icraatlarla hesap verebilir olmaktan her gün uzaklaşan bu anlayışa bir an önce son verilmesini, bir kez daha talep ediyoruz.

Yaptığımız her açıklama ve basında kendisiyle ilgili çıkan her haber sonrasında, kurum müdürü tarafından ve panik içerisinde, dışa karşı verilmeye çalışılan olumlu görüntü, ne yazık ki gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Sayın Özer Kanlı, göreve başladığı günden itibaren, yaptığı uygulamalarla, sayısız olumsuzluğun ortaya çıkmasına neden olmuştur ve olmaya devam etmektedir.”

ÜÇ örgütün açıklamasının sonunda şöyle denildi:

“Sayın Kanlı’nın yaptığı uygulamalar, kelimenin tam anlamıyla görevi kötüye kullanmaktır.

Çalışanların örgütleri olarak ve çalışanlar adına bizlerin beklentisi, BRTK’ya huzuru getirecek olan ve halkın malı olan BRTK’nın özel politik çıkarlara değil, halka hizmet edecek bir yapıya kavuşturulmasını sağlayacak önlemlerin acilen alınmasıdır”.

 
 

Kanlı: “Verilemeyecek hesabım yok”

 

 Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Özer Kanlı, verilmeyecek hesabı olmadığını; “çamur at izi kalsın” anlayışıyla hareket edenlerin boşuna gayret ettiğini iddia etti.

Kanlı, BASIN - SEN, KTGC ve KTAMS’ın dün yaptığı ortak açıklamayı yanıtladığı yazılı açıklamasında, kuruma hizmetlerinin ortada olduğunu ve kurumun büyük çoğunluğu ve BRTK’ya girip çıkanlar yanında, yurt içinde ve dışında izleyen on binlerce kişinin kurumu hangi noktadan alıp bu noktaya getirdiklerini görüp kendilerini takdir ettiğini kaydetti.

“Sapla samanı asla karıştırmam. Ne zaman, nerde, ne yapılması gerektiğini bilirim. Verilemeyecek hiç bir hesabım olmadı, olamaz da. Ancak asıl hesap vermesi gerekenler hesap sormaya başlamışsa vay halimize demektir. Bu halkı kimse kandıramaz. Kırk Dervişiz biz, birimizi bilmişiz” diyen Kanlı, “rahat olduğunu, döneklik yapmadan, her devrin adamı olmadan, ülkesi, ulusu için dün ne düşünüyorsa ve yapıyorsa, bugün de onları yaparak yoluna devam ettiğini” belirtti.

BRTK Müdürü Kanlı, açıklamasında, “Eğer birileri Özer Kanlı’dan rahatsızlık duyuyor ve ‘çamur at izi kalsın’ anlayışı ile hareket ediyorsa bilinmelidir boşuna gayret ediliyor.

Bu halk, çalışan arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, insanımız bizi de, onları da iyi bilir” ifadesini kullandı. TAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 871 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler