1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZELLEŞTİRMEYE ADIM ADIM
ÖZELLEŞTİRMEYE ADIM ADIM

ÖZELLEŞTİRMEYE ADIM ADIM

Kamu sektörüne ait işletmelerde özelleştirmeye ilişkin düzenlemeler içeren Özelleştirme Yasa Tasarısı, Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde onaylandı. Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, UBP Milletvekili

A+A-

 

 

Kamu sektörüne ait işletmelerde özelleştirmeye ilişkin düzenlemeler içeren Özelleştirme Yasa Tasarısı, Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde onaylandı.

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, UBP Milletvekili Mutlu Atasayan başkanlığında toplanan komite, ivediliği bulunan yasa tasarısını oy çokluğuyla kabul etti.

Toplantıya, Atasayan’ın yanı sıra UBP milletvekilleri Afet Özcafer ve Ahmet Zengin ile CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu katıldı.

Genel gerekçe uyarınca yasa tasarısı, “Kamu kurum ve kuruluşlarına, kamu iktisadi teşebbüslerine, kamu iştiraklerine ve kamu payı olan şirketlere ait ekonomik ve ticari olarak değerlendirilmesi mümkün bulunan her türlü şirket hisseleri dahil taşınır ve taşınmaz mallar, hizmetler ve hakların özelleştirilmelerini düzenlemek” amacıyla hazırlandı.

 

 

 

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler