1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖZELLEŞTİRMENİN ACİLİYETİ ERCAN'
ÖZELLEŞTİRMENİN ACİLİYETİ ERCAN

'ÖZELLEŞTİRMENİN ACİLİYETİ ERCAN'

Çakıcı, bugün bir kabulü sırasında yaptığı açıklamada, Özelleştirme Yasası’nda en çok aciliyetin Ercan Havaalanı’na verildiğini dile getirdi

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı bu sabah erken saatlerde Meclisten geçen Özelleştirme Yasası’nın her şeyi özelleştirmeye hazır olduğunu istenirse hiçbir KKTC yurttaşının çalıştırılmayabileceğini bu konuda herhangi bir kota da bulunmadığını söyledi.

Çakıcı, bugün bir kabulü sırasında yaptığı açıklamada, Özelleştirme Yasası’nda en çok aciliyetin Ercan Havaalanı’na verildiğini dile getirdi.

Ercan Havaalanı’nın mevcut haliyle yılda 12 Milyon Euro kâr ettiğini söyleyen Çakıcı, ellerindeki rapora göre yeni havalimanı için gereken meblağın 100 Milyon TL olduğunu söyledi.

Uzmanlar Hüseyin Gökçekuş ve Necdet Ergün’ün hazırladığı rapordan örnekler veren Çakıcı, 10 yılda “Duty Free”lerden elde edilecek kâr’ın 100 Milyon TL sağlayabileceğini ve havaalanının kendi kendisini ödeyebileceğini söyleyerek, Başbakan Küçük’ün bunu görmesi halinde “havaalanını yine birilerine peşkeş çekmek istediğini” savundu.

Çakıcı havaalanının ardından sıranın diğer kurumlara da geleceğini ve buna yine herkesin seyirci kalacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler