1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖZELLEŞTİRME' YİNE ANAYASA MAHKEMESİ'NDE
ÖZELLEŞTİRME  YİNE ANAYASA MAHKEMESİNDE

'ÖZELLEŞTİRME' YİNE ANAYASA MAHKEMESİ'NDE

CTP- BG'den sonra, Toplumcu Demokrasi Partisi de, Özelleştirme Yasası’nın iptali için bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

A+A-

 

CTP- BG'den sonra, Toplumcu Demokrasi Partisi de, Özelleştirme Yasası’nın iptali için bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, başvuru öncesinde, mahkemelerde basına yaptığı açıklamada, parti olarak, Özelleştirme Yasası’na karşı çıktıklarını ve Anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Ülkenin önemli günlerden geçtiğine işaret eden Çakıcı, hükümetin artık miadının dolduğunu, her gün yeni bir yasa dışılık, usulsüzlükle karşılaşıldığını ifade etti.

“Hükümete artık güven kalmadı” şeklinde konuşan Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananlardan örnekler verdi.

Yaşanan sıkıntılar karşısında, ne hükümetin, ne yönetenlerin, ne de milletvekillerinin sorumluluk üstlenmediğini ileri süren Çakıcı, “bu gidişe bir dur demek lazım” dedi.

Özelleştirme Yasası’yla, Kıbrıs Türk halkının stratejik kurumlarının “peşkeş” çekilmeye çalışıldığını savunan Çakıcı, “bunu engellemeye çalışmak için TDP olarak dur demek noktasındayız” şeklinde konuştu.

TDP olarak sivilleşmeden, yerli üretici, sanayiciden yana olduklarını ifade eden Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının kendi kurumlarının devlete kalarak korunması tarafında olduklarını vurguladı.

TDP’nin ayrıca Petrol Dolum Tesisi yapılmasının iptalinden, bileşik faizlerin kaldırılmasından yana olduğunu söyleyen Mehmet Çakıcı, “Kıbrıs Türk halkının kurumlarının peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler