1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖZELLEŞTİRME YERİNE ÖZERKLEŞTİRMEYE YÖNELİN'
ÖZELLEŞTİRME YERİNE ÖZERKLEŞTİRMEYE YÖNELİN

'ÖZELLEŞTİRME YERİNE ÖZERKLEŞTİRMEYE YÖNELİN'

Türk-Sen, Akşam gazetesinde çıkan ‘TÜRKİYE'NİN DEV ŞİRKETLERİ YAVRU VATAN İÇİN KAPIŞACAK’ başlıklı özel haberi ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 

 

Türk-Sen, Akşam gazetesinde çıkan ‘TÜRKİYE'NİN DEV ŞİRKETLERİ YAVRU VATAN İÇİN KAPIŞACAK’ başlıklı özel haberi ile ilgili açıklama yaptı.

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı imzasıyla yapılan açıklama şöyle;

 

 

 Bu ülkeyi hukuken tek başına yönetme yetkisi olmayan Ulusal Birlik Hükümeti, ülkenin öz malı olan tüm kurum ve kuruluşları yetkisi olmadan ve halkımızın % 70’şinin karşı çıktığı özelleştime çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Özelleştirme kılıfı altında bu güzide kurluşları birilerine peşkeş çekmek sevdasından  vazgeçecek gibi görülmüyor.Türkiye’deki Akşam gazetesinide yansıyan bu konunun,sermaye kesiminin   ne kadar iştahı kabardığı görülmektedir.Bu kurumları sırf bu amaca hizmet etmek için bilerek ve isteyerek  zarar ettiren ve hatta batırmaya çalışan bu hükümettir.

Hükümete bu kurumların özerk bir yapıya kavuşması hususunda bir kez daha çağrıda bulunmak isteriz.Aksi takdirde, aynı tutumu devam ettirmesi halinde,ülkede iş barışı bozulacak ve sosyal patlamalar yaşanacaktır.

Bu bağlamda tüm halkımııza da kendi öz malı olan bu kuruluşlara sahip çıkması hususunda bu vesileyle bir kez daha çağrıda bulunmak isteriz.

 

 

 

Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler