1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÖZELLEŞTİRME YASASI'NI GERİ ÇEKİN' ÇAĞRISI
ÖZELLEŞTİRME YASASINI GERİ ÇEKİN ÇAĞRISI

'ÖZELLEŞTİRME YASASI'NI GERİ ÇEKİN' ÇAĞRISI

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümeti Özelleştirme Yasa Tasarısı’nı yeniden tartışmak için geri çekmeye çağırdı.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümeti Özelleştirme Yasa Tasarısı’nı yeniden tartışmak için geri çekmeye çağırdı.

Yorgancıoğlu, Elektrik Kurumu ve Telefon Dairesi’nin Özelleştirme Yasası dışında olduğunu içeren yeni bir yasa tasarısının Meclise sunulması gerektiğini de ileri sürdü.

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, Kıbrıs sorununa bir çözüm bulma adına 2. Greentree zirvesinin yapılacağı bu günlerde dikkatleri başka alanlara çekme adına hükümetin aldığı kararlarla her geçen gün ülkeyi daha büyük kaoslara sürüklediğini öne sürdü.

Bu çerçevede Başbakan ve UBP’yi eleştiren Yorgancıoğlu, El-Sen’in çok uzun bir zamandan beridir Elektrik Kurumunun daha verimli bir yapıya kavuşturulması için özerkleştirilmesini, siyasetin El-Sen’in yönetiminden elini çekmesini önerdiğini, bunlar gözetilmeden özelleştirme yasasının meclise sevk edilmesi durumunda genel greve gideceğini söylediğini, ancak hükümetin bu yönde bir çalışma yapmayıp Özelleştirme Yasası’nı geçirmek istediğini savundu.

Yorgancıoğlu, önümüzdeki günlerin çok daha zorlu günler olacağını savunarak, CTP olarak UBP’ye şu çağrıyı yaptı:

“Ülkemiz Başta Kıbrıs sorunu olmak üzere bütün kesimleri ile zor günlerden geçiyor. Özelleştirme yasası ve buna bağlı olarak yaşanan EL-SEN grevi ve arkasından gelmesi muhtemel diğer toplumsal kesim eylemleri ile de bu zorlukların artması kuvvetle muhtemeldir.

Bu nedenleUBP Hükümeti Özelleştirme yasasını yeniden tartışmak için geri çekmelidir.Elektrik Kurumu ve zaten İlk iki yılda rekabete hazırlanıp iki yıl sonra rekabet koşullarına açılacak olan telefon dairesi vb. Kurumların bu yasa kapsamı dışında olduğunu içeren yeni bir yasa tasarısını meclise erken bir zamanda sunmalıdır. Ve bu kurumların verimli çalışmasını sağlamak adına siyasetin, bu kurumlardan elini çektiğini gösteren ve tamamen özerk bir yapı ile yönetilmelerini öngören yeni bir yasa tasarısını meclise sevk etmelidir. Bunu yapmadığı sürece yaşanacak olumsuzluklardan Ulusal Birlik Partisi Sorumlu olacaktır.

Partimiz CTP-BG, Ulusal Birlik Partisinin ülkemizi kaosa, halkımızı da birbirine düşmen kamplara sürüklemesine asla müsaade etmeyecek, bunu başarmak için de bütün gücü ile mücadele edecektir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler