1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZELLEŞTİRME PROTESTO EDİLDİ
ÖZELLEŞTİRME PROTESTO EDİLDİ

ÖZELLEŞTİRME PROTESTO EDİLDİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü hükümetin meclisten geçirdiği Özelleştirme Yasası’nı meclis önünde düzenledikleri eylemle protesto etti. Yaklaşık 200 gencin katıldığı eylemde yasa protesto edildi, sloganlar atıldı, düzenlenen parodi ile hük

A+A-

 

 

Özelleştirme politikaları meclis önünde protesto edildi:

KÜÇÜK LTD: SATIYORUM!

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü hükümetin meclisten geçirdiği Özelleştirme Yasası’nı meclis önünde düzenledikleri eylemle protesto etti.

Devlete ait kurumların özelleştirileceğine dikkat çeken eylemciler halkın bu politikaları desteklemediğine işaret ettiler. “İşportacı hükümet istifa”, “Umurunda mı” yazılı pankartlar taşıyan eylemcilerin sık sık “Hükümet istifa” sloganı attıkları izlendi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü hükümetin meclisten geçirdiği Özelleştirme Yasası’nı meclis önünde düzenledikleri eylemle protesto etti. Yaklaşık 200 gencin katıldığı eylemde yasa protesto edildi, sloganlar atıldı, düzenlenen parodi ile hükümete sert eleştiriler getirildi. Bir eylemcinin yüzüne İrsen Küçük maskesi takarak üzerinde “Küçük Ltd.” yazılı bir tişört de giydiği eylemde hükümetin özelleştirme politikası eleştirildi. Devlete ait kurumların özelleştirileceğine dikkat çeken eylemciler halkın bu politikaları desteklemediğine işaret ettiler. “İşportacı hükümet istifa”, “Umurunda mı” yazılı pankartlar taşıyan eylemcilerin sık sık “Hükümet istifa” sloganı attıkları izlendi. CTP’li gençlerin eylemi sırasında polisin bölgede yoğun güvenlik önlemi aldığı görülürken, meclisi önüne etten duvar örülerek yol trafiğe kapatıldı.  Çok sayıda çevik kuvvetin de meclis bahçesinde eylemi izlediği de gözlerden kaçmadı.

Gençlerin eyleminde üzerinde Küçük Ltd yazan genç önündeki tepsideki KIB-TEK, Telekomünikasyon gibi kamu kurumlarının isimlerinin yazdığı kutularla “Satıyorum, satıyorum sattım” diye bağırdı. Diğer yandan eylemci gençleri ise “SATTIRMAYIZ” diye haykırdı Eylemde bir de muhalefet korosu vardı. Eylem süresince hükümeti eleştiren şarkılar da söyleyen gençler ilginç eylem teknikleri kullandı.

 


CTP GENÇLİK ÖRGÜTÜ MUHALEFET KOROSU

 

Kimlere sordun İrsen

Kıbrıs’ı sa-tı-yor-ken!

Kusura bakma İrsen!

Artık istifa et sen!

 

Kimlere sordun Küçük!

Ne yasa dinlen ne tüzük!

Kusura bakma küçük!

Hükümet artık küçücük!

 

 http://www.youtube.com/watch?v=QettH4t-YS8&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 797 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler