1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZELLEŞTİRME GEÇTİ
ÖZELLEŞTİRME GEÇTİ

ÖZELLEŞTİRME GEÇTİ

Özelleştirme Yasa Tasarısı, Cumhuriyet Meclisi’nin bu sabahın erken saatlerine kadar süren toplantısında oybirliğiyle kabul edildi. Özelleştirme Yasa Tasarısı, ana muhalefet partisi CTP-BG ve TDP’nin, “tasarıyla ilgili olarak hiçbir ele

A+A-

 

 

Özelleştirme Yasa Tasarısı, Cumhuriyet Meclisi’nin bu sabahın erken saatlerine kadar süren toplantısında oybirliğiyle kabul edildi.

Özelleştirme Yasa Tasarısı, ana muhalefet partisi CTP-BG ve TDP’nin, “tasarıyla ilgili olarak hiçbir eleştiri ve önerilerinin dikkate alınmaması gerekçesiyle” Meclis Genel Kurulu’nu terk etmesinden sonra, tasarı üzerindeki tüm görüşmelerin tamamlanmasıyla oy birliğiyle kabul edildi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, dün gece saat 21.50’de görüşmeye başladığı Özelleştirme Yasa Tasarısı’nı, sabah saat 05.00 sıralarında kabul etti.

Özelleştirme Yasası, “Kamu kurum ve kuruluşlarına, kamu iktisadi teşebbüslerine, kamu iştiraklerine ve kamu payı olan şirketlere ait ekonomik ve ticari olarak değerlendirilmesi mümkün bulunan her türlü şirket hisseleri dahil taşınır ve taşınmaz mallar, hizmetler ve hakların özelleştirilmelerini düzenlemeyi” öngörüyor.

 

 

 

Bu haber toplam 2222 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler