1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZELLEŞTİRME ERTELENDİ!
ÖZELLEŞTİRME ERTELENDİ!

ÖZELLEŞTİRME ERTELENDİ!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, nisap sorunu yaşadığı bugünkü toplantısını muhalefetin salona girmesiyle açtı ancak gruplar arası mutabakatla gündemini görüşmeden kapattı. Saat 11.20’deki ikinci denemesinde muhalefetin de salona girmesiyle Meclis

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, nisap sorunu yaşadığı bugünkü toplantısını muhalefetin salona girmesiyle açtı ancak gruplar arası mutabakatla gündemini görüşmeden kapattı.

Saat 11.20’deki ikinci denemesinde muhalefetin de salona girmesiyle Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplanan Meclis Genel Kurulu, gruplar arası varılan mutabakat gereği gündemindeki konulara girmeden toplantıyı tamamladı.

Meclis bir sonraki toplantısını perşembe günü denetim işleviyle yapacak.

Bugünkü toplantıya UBP milletvekilleri Ertuğrul Hasipoğlu ile Ergün Serdaroğlu’nun katılmadığı ve nisap sorununun bu yüzden yaşandığı gözlemlendi.

 


İLK DENEME BAŞARISIZ

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu nisap yetersizliği nedeniyle ilk denemesinde toplanamadı.

Aralarında Özelleştirme Yasa Tasarısı da bulunan yoğun bir gündemle saat 10.50’de Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplanma denemesi yapan Meclis Genel Kurulu’nda, yeter sayı olan 26’ya ulaşılamadı. Yoklamaya sadece UBP’liler katılırken, muhalefet salona girmedi.

Meclis Başkanı Bozer, bunun üzerine toplantıya iç tüzük gereği 30 dakika ara verdi.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü gündeminde, biri Özelleştirme Yasa Tasarısı olmak üzere 3 yasa tasarısı, 2 yasa gücünde kararname, Sayıştay raporlarıyla ilgili 4 rapor, 1 karar tasarısı ve Dilekçe Komitesi raporu bulunuyor.

Birçok sendikacı da mecliste bulunuyor. Polis de geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1237 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler