1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZELDE 13. MAAŞ HAYAL
ÖZELDE 13. MAAŞ HAYAL

ÖZELDE 13. MAAŞ HAYAL

Kamu çalışanları 13. maaşı bekliyor, Başbakan her fırsatta "ödeneceğini" gururla açıklıyor. Özel sektördeki durum ise çok farklı. Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı'nın görüşü: "13. maaş verecek firma yok" Sanayi Odası Başkanı Çıralı: Özel sektörde 13.

A+A-

 

 

 

Kamu çalışanları 13. maaşı bekliyor, Başbakan her fırsatta "ödeneceğini" gururla açıklıyor. Özel sektördeki durum ise çok farklı. Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı'nın görüşü:

 

"13. maaş verecek firma yok"


Sanayi Odası Başkanı Çıralı:
Özel sektörde 13. maaş ödeyebilecek, o derece kârlılığı olan bir firma yoktur. Kamu maliyesinin gelir gider dengesi içerisinde, eğer gelir fazlalığı varsa, ödeyebilir.

Esnaf Odası Başkanı Tulga:
Esnafın derdi günü kurtarmak, borcunu ödemek, 13. maaşa gelene kadar önce sigorta borcunu, vergisini ödeyebilmenin derdinde

Büyük marketler hatta bankalar dahi 13. maaş ödemiyor. Kamu dışında, çalışanların 13. maaş ödeneceği kurumlar, sendikalar. Tüm sendikalar çalışanlarına 13. maaş ödeyeceğini açıkladı.


13. maaşı en fazla "manşetlerine" taşıyan medyada da durum parlak değil. Kamuya bağlı medya kurumları dışında, sadece YENİDÜZEN'de "toplu sözleşme"ye bağlı olarak bu yönde çalışma yapılıyor. Maliye Bakanı Tatar'ın sahibi olduğu Kanal T dahil özel televizyonlar 13. maaş ödeyemiyor.

Siyasi partilerden CTP ve UBP kendi çalışanlarına 13. maaş ödüyor. TDP  cüzi bir miktar ikramiye verirken DP hiçbir ödeme yapmıyor.

Didem MENTEŞ’in araştırması bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

Bu haber toplam 1690 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler