1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZEL TV'LER EKRAN KARARTIYOR
ÖZEL TVLER EKRAN KARARTIYOR

ÖZEL TV'LER EKRAN KARARTIYOR

İç ve dış kaynaklı haksız rekabet yüzünden sürekli kan kaybeden özel televizyonlar, hükümetin duyarsızlığı karşısında seslerini yükseltme kararı aldı.

A+A-

 

 

İç ve dış kaynaklı haksız rekabet yüzünden sürekli kan kaybeden özel televizyonlar, hükümetin duyarsızlığı karşısında seslerini yükseltme kararı aldı.

Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği Kurucular Kurulu, Geçici Başkan Ali Özmen Safa imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

Ülkemizde yayın yapan özel televizyonlar, gerek iç gerekse dış kaynaklı haksız rekabetten dolayı ekranlarını karartma tehlikesi yaşıyor.

Türkiye televizyonlarının ve BRTK’nun yarattığı haksız rekabet koşullarının ortadan kaldırılması talebiyle bir yılı aşkın bir süredir hükümet yetkililerinden çözüm üretmelerini bekleyen televizyon kanalı direktör ve yöneticileri “artık yeter” diyor.

Bir dernek çatısı altında bir araya gelmek için çalışmalarını sürdüren televizyon direktörleri ve yöneticileri, randevu talep ettikleri Başbakan İrsen Küçük’ten de uzun süredir cevap alamıyor.

Haksız rekabet koşulları yüzünden sürekli kan kaybeden televizyon kanalları, “Ekranların kararmasına hayır” sloganıyla hazırladıkları klibi yayınlamaya başladılar.

Klipte Kıbrıs Türk televizyonlarının yaşadığı sorunlara duyarsız kalan hükümet eleştirilerek “Halkın sesi-soluğu kesilmek mi isteniyor?” sorusuna yer veriliyor.

Ada TV, ART, AS TV, Genç TV, Kıbrıs TV, Kanal T ve Kanal SİM, bir süre önce “sorunlara karşı birlikte mücadele” kararı almış ve hükümet yetkililerine ortak imzalı mektuplar göndermişti.

“Kıbrıs Türk Televizyonları Birliği”nin kurulması için ise gerekli girişimler başlatılmış bulunuyor.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 683 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler