1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZCAFER AÇIK FARKLA KAZANDI
ÖZCAFER AÇIK FARKLA KAZANDI

ÖZCAFER AÇIK FARKLA KAZANDI

UBP Mağusa İlçe Kongresi, divan başkanlığı seçimi konusundaki tartışmayla başladı. Güner Göktuğ ve Hasan Taçoy'un divan başkanlığı için önerildiği kongrede, kimin delege olduğu, kimin olmadığına ilişkin tartışma nedeniyle divan oluşturulamadı. Oylamanın

A+A-

 

 

UBP Mağusa İlçe Kongresi, divan başkanlığı seçimi konusundaki tartışmayla başladı.

Güner Göktuğ ve Hasan Taçoy'un divan başkanlığı için önerildiği kongrede, kimin delege olduğu, kimin olmadığına ilişkin tartışma nedeniyle divan oluşturulamadı. Oylamanın açık oyla yapılacağı, bu nedenle oy kullanacaklarının kesinleştirilmesi gerektiği belirtilirken, toplantıya ara verildi.

Kongrede, Mağusa milletvekilleri Ahmet Eti ile Afet Özcafer başkanlık için yarışacak

TATAR’DA UZLAŞTILAR

UBP Mağusa İlçe Kongresi, Lefkoşa Milletvekili, Maliye Bakanı Ersin Tatar başkanlığında saat 11.15’de toplandı.

Güner Göktuğ ve Hasan Taçoy’un divan başkanlığı için önerilmesinin ardından özellikle oy kullanacak delegelerdeki belirsizlik nedeniyle başlayan gerginliğin ardından arada taraflar uzlaştı ve kongre Ersin Tatar başkanlığında oluştu. Divanın diğer üyeleri ise Savaş Atakan ve Hasan Taçoy oldu.

Lefkoşa Milletvekili, Maliye Bakanı Ersin Tatar başkanlığında DAÜ Beach Clup’ta saat 11.00 sıralarında toplanan kongerede yeniden aday olan İlçe Başkanı Ahmet Eti ve Özcafer yanında, 21 Ekim’deki kurultayda liderlik için yarışacak Genel Başkan Başbakan İrsen Küçük ile Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif de konuşma yaptı.

İlçe başkanlığına adaylığı bakan olduğu gerekçesiyle parti yönetimince reddedilen, bakanlıktan istifası kabul edilmeyen Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da kongereye hitaben kısa bir konuşma yaptı.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük konuşmasında, UBP hükümetinin hiçbir ayrımcılık yapmadan ülkenin her yanına eşit hizmet verdiğini, hizmetin ön planda yer aldığını söyledi.

UBP’nin gündeminde 2013-2015 üç yıllık ekonomik program ile Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesinin bulunduğunu kaydeden Küçük, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un istifasının ülkenin kendi hazırladığı üç yıllık ekonomik programının sekteye uğramaması için kabul edilmediğini yineledi.

Ekonomik programın bakanlar kuruluna sunulacak durumda olduğunu belirten Küçük, salı günü Atun dahil üç bakanın Türkiye’deki muadilleri ile programı görüşmek için Ankara’ya gideceğini yineledi.

Başbakan İrsen Küçük, “Bu kadar önemli bir projenin arifesinde parti içi mesleleleri mi, yoksa KKTC’yi mi düşüneceğiz?” diye sordu

KAŞİF

Genel Başkan adayı Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif ise, beş dakikalık söz hakkı verilmesini eleştirererek, “Böyle demokrasi olmaz” dedi
Aday olma nedenlerini anlatırken, “Bu yola sevgi, kardeşlik, dostluk için çıktık. UBPyi daha da büyütmek için yola çıktık” diyen Kaşif, Sunat Atun’la ilgili karara dikkat çekerek, “Mağusa ilçe kongresinde tek aday çıkması için oyun oynandı” dedi. Kaşif, adaylık başvurusunun kurultaydan en geç 48 saat önce yapılması gerektiğini, ancak Genel Yönetim Kurulu’nun Sunat Atun’un adaylığını ret etmek ve başka aday başvurusuna olanak tanımamak için bilinçli olarak kongreden 12 saat önce toplandığını kaydetti.

Kaşif “ 22 Ekim sabahı yepyeni bir güneş, yepyeni bir UBP doğacak” diye ekledi.

ETİ

İlçe Baskanı Ahmet Eti de, iki yıllık gorev sürecinde gençlere ve bu kapsamda spor kuluplerine onem verdiklerini; vermeye de devam edeceklerini kaydetti.

Eti, ilçe binasında da tadilata başladıklarını anlattı.

ÖZCAFER: MİLLETVEKİLİ YEMİNİNE SADIK KALIN…

UBP Mağusa Milletvekili, Mağusa ilçe kongresi başkan adaylarından Afet Özcafer, partisinin tüm milletvekillerini yemine sadık kalarak sevgi ve saygılı davranmaya çağırdı.

İlçe başkanlığı adaylarından Mağusa Milletvekili Afet Özcafer kongredeki konuşmasında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un ilçe başkanlığına adaylığının merkez tarafından onaylanmaması nedeniyle kongereye 48 saat kala aday olduğunu hatırlattı ve bu kararı eleştirdi.

UBP’nin tek başına iktidarını sürdürmesi gerektiğini belirten Özcafer, “Kurultay her zaman yapılır, yarışlar olur ama birlikteliği korumak, seçime tek yumruk olarak katılmak gerekir” dedi.

Milletvekili yeminini hatırlatarak, tüm milletvekillerini sevgi ve saygıyla yemine sadık kalmaya çağıran Özcafer, “UBP bu kurultaydan hep birlikte ve sağlam çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Özcafer, doğru strateji ve icraatların önemini de vurgulayarak, neden aday olduğunu anlattı

 

ATUN: GÖNLÜNÜZDEKİ İLÇE BAŞKANI OLDUĞUMU BİLİYORUM

 

UBP Mağusa Milletvekili, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Mağusa İlçe kongresinde delegelere, “Gönlünüzdeki ilçe başkanı olduğumu biliyorum” dedi.

Atun, kongrede yaptığı konuşmada, ilçe başkanlığına adaylığının parti merkezi tarafından reddedildiğini anımsatarak, “Söylenecek çok şey var ancak partimin zarar görmemesi için konuşmayacağım. Birliktelik bozulmamalı” diyerek yoğun alkışlar arasında “Sunat sizler için” ifadelerini kullandı.

Atun, konuşmasının sonunda başkan adaylarından Afet Özcafer ile birlikte delegeyi selamlayarak, desteğini belirtti.

UBP Mağusa ilçe kongresinde milletvekilleri Ahmet Eti ile Afet Özcafer yarışıyor. Atun’un adaylığı ise, parti merkezi tarafından bakan olduğu gerekçesiyle reddedilmiş, bakanlıktan istifası kabul edilmemişti.

 

OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

UBP Mağusa İlçe Kongresi’nde konuşmaların ardından oy verme işlemi başladı.

Yaklaşık bin civarında delegenin bulunduğu ilçede oy verme işlemi 18.00’e kadar devam edecek.

Bölge milletvekilleri Ahmet Eti ile Afet Özcafer’in yarıştığı seçimin sonuçlarının gece geç saatlerde açıklanması bekleniyor.

 

OYLAR SAYILIYOR

 

UBP Mağusa İlçe Kongresi’nde oylar sayılıyor.

Şu ana kadar oyların yüzde 80’inde Afet Özcafer önde gidiyor.

 

AFET ÖZCAFER KAZANDI GİBİ

 

UBP Mağusa İlçe Kongresi’nde ilk sandıktan Afet Özcafer çıktı.

İlk sandığa göre; Ahmet Eti 26, Afet Özcafer 55 oy aldı

 

 

MAĞUSA’DA KASİF ZAFERİ

 

Ahmet Kaşif’in adayı Özcafer önde gidiyor. Özcafer 191, Eti 81 oy aldı. Sayım sürüyor. Salonda Başbakan Kaşif sloganları atılıyor.

 

İRSEN KÜÇÜK’E MEYDAN OKUDULAR

 

Mağusa’da önde giden Afet Özcafer: Kurultayda  oyum Ahmet Kaşif’edir.

Ahmet Kaşif: Bu yürek 21 Ekim akşamı UBP Genel Başkanı olacak!

 

SEÇİMİN GALİBİ ÖZCAFER

ÖZCAFER 781 DELEGEDEN 539’UNUN OYUNU ALIRKEN, ETİ 236’DA KALDI

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Mağusa İlçe Başkanlığı’na bölge milletvekillerinden Afet Özcafer seçildi. Genel Başkan adaylarından eski sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in grubunda yer alan Özcafer, 539 oy alırken, diğer aday Ahmet Eti 236 oyda kaldı.

Genel Başkan Başbakan İrsen Küçük ile Mağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in başkanlık için yarışacağı 21 Ekim’deki parti kurultayına giderken önemli bir kongre olarak nitelenen Mağusa İlçe Kongresi, taraflar arasındaki kısa gerginliğin ardından saat 11.00 civarında başladı. Lefkoşa Milletvekili, Maliye Bakanı Ersin Tatar başkanlığında yapılan kongrede, taraflar kısa konuşmalarla delegelere hitap etti.

Toplam 907 delegenin kayıtlı olduğu Mağusa ilçesinde, oy verme işlemi konuşmaların ardından başladı ve saat 18.00’e kadar devam etti. Medyanın büyük ilgi gösterdiği, bazı televizyon kanallarının canlı yayınladığı kongrede, oy verme işleminin tamamlanmasının ardından oy tasnifi de canlı olarak aktarıldı.

Saat 19:30 sıralarında tamamlanan sayıma göre seçimde 781 delege oy kullandı. Özcafer 539 delegenin oyuyla ilçe başkanlığına seçilirken, Ahmet Eti 236 oyda kaldı. Sayımda 6 oy da geçersiz sayıldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından Özcafer, “Başbakan Kaşif” sloganları arasında delegeye teşekkür etti. (TAK)

 

 

 

 

Bu haber toplam 1953 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler