1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZBİLGEHAN: YARARLI BİR KAMPTI
ÖZBİLGEHAN: YARARLI BİR KAMPTI

ÖZBİLGEHAN: YARARLI BİR KAMPTI

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özbilgehan İstanbul kampını değerlendirdi

A+A-

 

 

 

 

Mehmet Özbilgehan, “Dernek olarak eğitime ve çalışmaya önem verdiğimiz kadar, sosyal ve kültürel aktivitelere de önem vermek gerektiğinin bilinci içerisinde hareket ederek, hakemlerin çalışma arzularına katkıda bulunmak amacıyla boş saatlerimizde tarihi yerler yanında sosyal aktiviteler düzenleyerek, katkı koymaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum” dedi

 

Alkan BAYKENT (KTSYD – İstanbul)

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği (KTFHGD) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun birlikte organize ettiği yeni sezon öncesi İstanbul kampının çok yararlı geçtiğini söyledi.

Dernek başkanı Mehmet Özbilgehan, sözlerine şöyle devam etti:

“Dernek olarak eğitime ve çalışmaya önem verdiğimiz kadar, sosyal ve kültürel aktivitelere de önem vermek gerektiğinin bilinci içerisinde hareket ederek, hakemlerin çalışma arzularına katkıda bulunmak amacıyla boş saatlerimizde tarihi yerler yanında sosyal aktiviteler düzenleyerek, katkı koymaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum.

Fiziksel açıdan günde çift idmanla İstanbul Burhan Felek Spor Tesisleri’nde hakem hocaları Alper Aligüllü ve Arif Sunusi nezaretinde hakemlerimiz çalıştılar. Yapılan antrenmanlarda hakemlerin istekli çalışmaları dernek başkanı olarak beni, MHK başkanı olarak da Sadık Özbilgehan’ı çok memnun etti.

Antrenmanların dışında sosyal açıdan kültürel gezilere de önem verildi. İstanbul Dolmabahçe Sarayı kafile halinde ziyaret edildi. Boğaziçi’nde gemi turu düzenlenerek hakemlerin güzel bir gün geçirmesi ve Boğazı denizden gözlemlemesi sağlandı.

Hakemlerin takım ruhu içerisinde kaynaşmalarına ve birlikte hareket etmelerine olanak tanındı.

Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Birimi ve İstanbul Sorumlusu Ahmet Erdoğan tarafından yeni sezon öncesinde futbol kurallarında yapılan değişiklikler ve FIFA’nın hakemlerden beklentileri konulu bir seminer ile hakemlerin bilgileri genişletildi. Avrupa Futbol Şampiyonasında yaşanan sıkıntılar çözüm yolları ve Türk hakemlerin başarısı ayrıca irdelendi. Katkılarından dolayı Sayın Ahmet Erdoğan’a dernek flaması hediye edilerek teşekkür edildi.

Hakemlerimizi tam teşekküllü özel Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçmeleri takdir topladı. Hastane yetkilileri ve doktorlarına sponsorluklarından dolayı teşekkür edilerek, derneğin 50. yıl anı plaketleri takdim edildi.”

 

KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR

 

Derneğin faaliyetlerine katkı koyan TFF Yönetim Kurulu üyesi Yemen Ekşioğlu, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şahin ile Dolmabahçe Sarayı Güvenlik Amiri Kamil Karaytu ile TFF Eğitim Birimi Sorumlusu Ahmet Erdoğan’a teşekkür eden dernek başkanı Özbilgehan, “Hakemlerin moral motivasyonunu ve en önemlisi kondisyonunu en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen İstanbul kampının faydalı geçmesi Kıbrıs Türk futboluna hizmet eden hakemlerimiz adına sevindirici olmuştur” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 437 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler