1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZATAY FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ AÇILDI
ÖZATAY FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ AÇILDI

ÖZATAY FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ AÇILDI

Özatay Fotoğrafçılık tarafından düzenlenen 4. Öztan Özatay Fotoğraf Yarışması Sergisi, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından dün akşam düzenlenen törenle izlenime açıldı

A+A-

 

Merhum Öztan Özatay’ın anısına Özatay Fotoğrafçılık tarafından düzenlenen 4. Öztan Özatay Fotoğraf Yarışması Sergisi, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından dün akşam düzenlenen törenle izlenime açıldı.

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da açılışı gerçekleştirilen ve 64 fotoğrafçının 136 eserinin yer aldığı sergi, 4 Nisan’a kadar açık kalacak ve hafta içi 08.00-15.30, Perşembe 08.00-18:00, cumartesi günü ise 08.00-13.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Sergi açılışı öncesi dereceye girenlere ve sponsorlara ödülleri Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve UBP Milletvekili Zorlu Töre ve Öztan Özatay’ın ailesi tarafından takdim edildi.

DERECEYE GİRENLER

4. Öztan Özatay Fotoğraf Yarışması’nda renkli dalda Başarı Ödülü “Karanlığın Ötesi II” isimli fotoğrafı ile Lisani Otağ’a, renkli dalda Öztan Özatay Özel Ödülü “Mimarca 1” isimli fotoğrafı ile Devrim Yücel Besim’e, renkli dalda Jüri Teşvik Ödülü “Ah O Günler” isimli fotoğrafı ile Hakan Kaşif’e; siyah beyaz dalda Başarı Ödülü “Merdiven I” isimli fotoğrafıyla Hakan Kaşif’e, siyah beyaz dalda Özatay Fotoğrafçılık Özel Ödülü “İsimsiz 4” isimli fotoğrafıyla Mustafa Evirgen’e verildi. Sualtı dalında Başarı Ödülü “Hayata İlk Adım” isimli fotoğrafı ile Oğuz Köse’ye, Sualtı dalında ise Kemal Saraçoğlu Özel Ödülü “Ağın Pençesinde” isimli fotoğrafı ile Tevfik Camgöz’e verildi.

KEMAL SARAÇOĞLU VAKFI’NA MADDİ KATKI

4. Öztan Özatay Fotoğraf Yarışması Sergisi’nde satılan her fotoğrafın bedelinin %70’i eser sahibi fotoğrafçıya, %30’u ise Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na verilecek.


BUKET ÖZATAY

Yarışma organizatörü Buket Özatay, yaptığı konuşmada, 3 dalda düzenlenen yarışmaya çok yoğun katılım olduğunu ve rekor kırıldığını ifade ederek, bunun kendileri için bir gurur tablosu olduğunu söyledi.

Bir fotoğraf sanatçısı ve gazeteci olan babası adına, fotoğraf sanatına olan ilginin artırılması ve yaşatılması konusunda tarihsel bir görev üstlenerek yarışmayı düzenlediklerini vurgulayan Buket Özatay, yarışmayı her yıl daha da geliştirerek devam ettirmek arzusunda olduklarını belirtti.

Bu yıl düzenledikleri yarışma ve sergi ile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na katkı sağlamaktan da gurur duyduklarını kaydeden Buket Özatay, babası Öztan Özatay’ı da kanserden kaybetmeleri nedeniyle bunun kendileri için ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

NÜKET GÜNDÜZ

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Başkanı Nüket Gündüz de yaptığı konuşmada, güzel ve anlamı bir etkinliği düzenleyen Öztan Özatay ailesine teşekkür etti.

Vakıf olarak farkındalık yaratmak adına hizmet verdikleri kişilere hayatın güzelliklerini vermeye çalıştıklarını ifade eden Gündüz, düzenlenen yarışmanın bu anlamda da çok değerli olduğunun altını çizdi.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Gündüz, yapacak çok şeyleri olması nedeniyle her zaman maddi ve manevi desteğe ihtiyaçları bulunduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler