1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖZALP GÖREVDEN AYRILDI
ÖZALP GÖREVDEN AYRILDI

ÖZALP GÖREVDEN AYRILDI

Yayın Yüksek Kurulu yönetiminde 12’nci yılını tamamlayan Osman Özalp, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

A+A-

 

 

 

Yayın Yüksek Kurulu yönetiminde 12’nci yılını tamamlayan Osman Özalp, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

 

YYK Koordinatörü Ferhat Atik tarafından yapılan açıklamaya göre, Özalp, kararını, yayın kuruluşlarına gönderdiği mektupla duyurdu.

 

Açıklamaya göre, Özalp, 1999-2002 yılları arasında üye, 2002-2004 yılları arasında 3’üncü Dönem Başkanı, 2004-2009 yılları arasında yeniden üye ve 2009 yılından bugüne kadar da 6’ncı Dönemin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

 

Özalp, yayın kuruluşlarına gönderdiği yazıda, “YYK yönetiminde yer aldığı 12 yıl boycunca çok sesliliğe ve demokrasiye önemli katkı koyan yayın kuruluşlarıyla birlikte, medyayı daha iyi bir noktaya taşımak anlamında elinden gelen çabayı ortaya koyduğuna” dikkat çekti.

 

Radyo ve televizyonların sosyal ve demokratik anlamda ülkenin gelişimine koyduğu katkının yadsınamaz olduğunu belirten Özalp, görsel ve işitsel medyanın dünyadaki gelişmelere paralel gelişmesi amacıyla elden gelen katkıyı 12 yıllık görev süresince yaptığını kaydetti.

 

Özalp, bundan sonraki dönemlerde de yayıncılığın olumlu yönde gelişebilmesi ve daha başarılı noktalara ulaşabilmesi amacıyla YYK’ya desteğinin devam edeceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 651 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler