1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OYUN DÜZENİ BELİRLENDİ
OYUN DÜZENİ BELİRLENDİ

OYUN DÜZENİ BELİRLENDİ

Bir süredir değişik formasyonları deneyen Küçük Kaymaklı’da son karar verildi

A+A-

 

 

 

 

Telsim Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Küçük Kaymaklı, bir haftalık Türkiye kampının ardından yurda döndü. Küçük Kaymaklı yurt dışında bulunduğu sürede daha çok bu sezon takımın oynayacağı 4-4-2 sisteminin çalışmasını yaptı.

Yurt dışı kampı ve takımın genel durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kaymaklı teknik direktörü Enver Sedat, takımın bu sezon tüm dünyada oynanan ve çağdaş bir sistem olan 4-4-2 düzeninde oynayacağını ve yurt dışı kampında bilhassa bu sistemi takıma adapte edebilmek için çalıştıklarını söyledi. Sedat, takımın geçtiğimiz sezonlarda farklı bir sistemde oynadığı için bazı futbolcuların eski alışkanlıklarından dolayı zorlandığını söyledi. Sedat ayrıca bu yeni sistemle özellikle Yasin Kurt ve Mustafa Yaşınses’in gerçek yeteneklerini ortaya koyacağını da sözlerine ekledi.

 

“GENÇLERE FIRSAT VERDİK”

Başarılı teknik adam bu sezon birçok milli futbolcuyu başka kulüplere verdiklerini, bunun yanında sadece Carlos, Jacques ve Yasin Kansu’yu alarak özellikle genç futbolcuların önünü açtıklarını söyledi ve “ Sezon başından beridir gençlere özel ilgi göstererek maçlarda şans verdik, umarım takımdaki genç futbolcular verilen bu fırsatların farkındadır” dedi.

Enver Sedat, uzun süredir sürdürdükleri yeni sezon hazırlıklarının ardından 15 Eylül’de oynayacakları Çetinkaya karşılaşmasında, takımın gücünün hangi seviyede olduğunu hep beraber göreceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler