1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'OYUN BİTTİ, SEÇİM YAKIN'
OYUN BİTTİ, SEÇİM YAKIN

'OYUN BİTTİ, SEÇİM YAKIN'

Meclis Genel Kurulu toplantısında konuşan, TDP Gazimağusa milletvekili Mustafa Emiroğlular, oyunun bittiğini seçimin yakında olduğuna işaret etti

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu toplantısında konuşan, TDP Gazimağusa milletvekili Mustafa Emiroğlular, oyunun bittiğini seçimin yakında olduğuna işaret ederek, elinde DAÜ DAK ile ilgili protokolü göstererek, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı istifaya davet etti.

Emiroğluları, DAÜ’nün Eğitim Bakanlığı’na bağlı olduğunu, DAÜ DAK’ın devredilmesini düzenleyen protokolün dönemin Milli Eğitim, Gençli ve Spor Bakanı Nazım Çavuşoğlu yerine Maliye Bakanı Tatar tarafından imzalandığını söyledi.

Emiroğluları, Tatar’ın protokolün Tatar tarafından imzalanması nedeniyle Çavuşoğlu ile tartıştığını bildiğini bunun hesabının kendi hükümetleri döneminde sorulacağını söyledi.

Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesi konusunda ciddi endişeleri olduğunu işaret eden Emiroğluları, Özelleştirme Yasası’nın mahkemede olduğunu anımsattı.

Emiroğluları, Başbakan Küçük ile İhale Komisyonu’na, Anayasa Mahkemesi bu konuda karar verene kadar ihaleye çıkmama uyarısında bulundu.

Mustafa Emiroğluları, KKTC’de bir ayda harcanan elektrik miktarının ne kadarının AKSA tarafından karşılandığı yönündeki yazılı sorusuna bugün verilen yanıtta bir aylık enerjinin yüzde 44’ünün AKSA tarafından alım garantili olarak satın alındığını söyledi.

Emiroğluları, bugün kendisine iletilen cevabın aslında peşkeşin belgesi olduğunu anlatarak, bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Petrol Dolum Tesisi’nin iptal edildiğinin söylendiği anlatan Emiroğluları, Gemikonağı ve Kalecik’te ne izni verildiğinin meclis ve halka açıklanması gerektiğini söyledi. Emiroğluları, UBP’ye “halkın üzerindeki elini çekme çağrısı” yaptı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler