1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖYKÜ YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI
ÖYKÜ YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

ÖYKÜ YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

YDÜ Kıbrıs Araştırmaları tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üniversitelerarası öykü yazma yarışması sonuçlandı.

A+A-Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kıbrıs Araştırmaları (YDÜ-KAM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üniversitelerarası öykü yazma yarışması sonuçlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarışmada, YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Turgut Usta; “Mavi Hatıralar” adlı öyküsüyle birinci, YDÜ Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Aslıhan Ergüven; “Birkaç Damla Yasemin” adlı öyküsüyle ikinci, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Basın-Yayın Bölümü öğrencisi Burcu Tokgöz; “Başka Gezegen Hastanesi” adlı öyküsüyle üçüncü olurken, YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Raul Dinyev de “Kan Kokulu Gece” adlı öyküsüyle teşvik ödülü aldı.

Dereceye girenler plaket ve para ödülüyle ödüllendirildiği etkinlikte yarışmanın jürisi Yrd. Doç. Dr. Zerrin Akdenizli, Dr. Erdoğan Saraçoğlu, Dr. Şevket Öznur ve Ali Nesim’den oluştuğu bildirildi.

YDÜ’deki yer alan törende YDÜ-Kam Başkan Yardımcısı Erdoğan Saraçoğlu’nun bir konuşma yaptığı da belirtildi.

SARAÇOĞLU

Saraçoğlu ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada, öğrencilerin sadece derslerle değil güzel sanatlarla da yetenekleri elverdiği sürece uğraş vermeleri üzerinde durduğu belirtilerek, öykü sanatının insanların duygu ve düşüncelerini en iyi yansıtabilecek bir sanat dalı olduğunu söylediği bildirildi.

Erdoğan Saracoğlu, organizasyonda emeği geçenlere, jüri üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve yarışmaya katılıp dereceye giren ya da girmeyen tüm öğrencileri de gösterdikleri çabalar nedeniyle kutladığı kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler