1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Oya Göz’ün cezası 18 aya çıkarıldı
Oya Göz’ün cezası 18 aya çıkarıldı

Oya Göz’ün cezası 18 aya çıkarıldı

Cuma Mağusalı’nın ölümüne neden olmaktan yargılanan Oya Göz’ün cezası istinaf davasında 6 ay daha artırıldı

A+A-

Cuma Mağusalı’nın ölümüne neden olmaktan yargılanan Oya Göz’ün cezası istinaf davasında 6 ay daha artırıldı. 1 yıla mahkum olan sanık Oya Göz’ün istinaf sonucu cezası bu durumda 18 ay mahkum oldu.

Gönyeli Belediye Bulvarı üzerinde 20 Şubat 2016’da meydana gelen ve Cuma Mağusalı’nın ölümüne neden olmaktan yargılanan Oya Göz, oy çokluğuyla 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 28 Mart’ta Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde kararı okunan Oya Göz, aleyhine getirilen 7 davadan da suçlu bulunarak mahkum edilmişti. Yargıçlar, kazanın olguları bakımından Oya Göz ile ilgili kararda, ikiye bölündü ve iki ayrı karar okunmuştu. Mahkeme Başkanı Ömer Güran ile Yargıç Gökhan Asafoğulları’nın ortak kararıyla, sanık Oya Göz oyçokluğuyla 1 yıla mahkum olmuştu.

Kaza nasıl olmuştu?

Kamuoyunun gündeminden düşmeyen trafik kazası 20 Şubat 2016 tarihinde meydana gelmişti.

Gönyeli’de Defne Sokak üzerinden Belediye Bulvarı’na dikkatsizce giriş yapan 47 yaşındaki Oya Göz yönetimindeki HC 735 plakalı araç, o esnada bulvar üzerinde Gönyeli’ye doğru seyreden Cuma Mağusalı yönetimindeki MD 014 plakalı motosiklete çarpmıştı.
Çarpma sonucunda savrulan motosiklet, bu sırada Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru gelmekte olan 49 yaşındaki Süleyman Yılmaz yönetimindeki EN 382 plakalı araçla yüz yüze çarpışmıştı.

Kazada ağır yaralanan Cuma Mağusalı, ağır yaralı olarak ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, ameliyathane girmeden tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Mağusalı’nın hayatını kaybetmesinin ardından ailesi ve sevenleri eylem düzenlemiş, yaşanan kazaya dikkat çekmişti.

 

Bu haber toplam 2669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler