1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Oy pusulasındaki sıralama belirlendi
Oy pusulasındaki sıralama belirlendi

Oy pusulasındaki sıralama belirlendi

Adayların oy pusulasındaki sıralaması Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) dün kurayla belirlendi.

A+A-


Kuzey Kıbrıs’ta 19 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde adayların oy pusulasındaki sıralaması Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) dün kurayla belirlendi.
Cumhurbaşkanlığı seçimi pusulasında ilk sırada Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) adayı Mustafa Onurer, ikinci sırada Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP-BG) adayı Dr. Sibel Siber, üçüncü sırada Bağımsız Aday Kudret Özersay, dördüncü sırada Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu, beşinci sırada Bağımsız Aday Mustafa Ulaş, altıncı sırada Bağımsız Aday Mustafa Akıncı, yedinci sırada Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ yer alacak.
Sadece Lefke’de, Lefke Muhtarı için yapılacak Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde ise Cumali Karakuş birinci, Tamer Dayıoğlu ikinci, Turgay Özersoy üçüncü, Şerife Nilgün Tahsildaroğulları dördüncü, Zihni Özberk ise beşinci sırada olacak.
Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da bugün YSK’da belirlendi.

Kura Anayasa Mahkemesi Salonu’nda çekildi
Pusula sıralamalarına ilişkin kura çekimi dün saat 15.30’da, Anayasa Mahkemesi Salonu’nda Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Şafak Öneri ile Yüksek Seçim Kurulu asli üyelerinden Yüksek Mahkeme Yargıçları Narin Ferdi Şefik, Hüseyin Besimoğlu, Ahmet Kalkan ve Mehmet Türker huzurunda gerçekleşti.
Bağımsız Aday Mustafa Ulaş dışındaki adaylar için kurayı siyasi parti ve bağımsız adayların temsilcileri çekti.
Ulaş ise kurayı kendi çekerek, oy pusulasındaki sıra numarasını kendi belirledi.

BRTK propaganda konuşmaları
YSK’daki kura çekiminde ayrıca Cumhurbaşkanı adaylarının Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda (BRTK) yapacakları propaganda konuşmalarının yayın zamanları ve sıraları da belirlendi.
Buna göre, BRTK’da 1 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da sona erecek propaganda konuşma kayıtlarının ilkini Bağımsız Aday Dr. Derviş Eroğlu gerçekleştirecek.
Bağımsız Aday Mustafa Ulaş ikinci, CTP-BG adayı Dr. Sibel Siber üçüncü, Bağımsız Aday Mustafa Akıncı dördüncü, KSP adayı Mustafa Onurer beşinci, Bağımsız Aday Arif Salih Kırdağ altıncı ve Bağımsız Aday Kudret Özersay yedinci sırada yer alacak. TAK

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler