1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTURMA EYLEMİ
OTURMA EYLEMİ

OTURMA EYLEMİ

KTOEÖS bugün Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in konu ile ilgili basın açıklamasının tam metni şöyle; Yasadışı davranarak hazırlık ödeneklerini ödemeyen ve Haspolat Meslek Lisesinde ders yılı

A+A-

 

KTOEÖS bugün Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in konu ile ilgili basın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

         Yasadışı davranarak hazırlık ödeneklerini ödemeyen ve Haspolat Meslek Lisesinde ders yılı ortasında ilahiyat alanı açan Milli Eğitim bakanlığının vurdum duymaz ve sorumsuz tutumu kaos yaratarak öğretmeni terbiye etme amacı gütmektedir.

         Peşkeş şeklindeki özelleştirmeler, yağmalanan kamusal alanlar, şirketlere aktarılan kamu kaynakları, kara para aklayan yandaş holdingler ve para aktarılarak kontrol edilen bazı yanlı medya ile susturulan, sindirilen iktidar ve muhalefetle ülkemiz satılığa çıkarılmış sahipsiz bir görünüme dönüştürülmüştür. Maddi ve siyasi çıkarlar uğruna din istismarlığı bile yapılmaktadır.

         Her türlü yasa dışılığı alışkanlık haline getiren işbirlikçi UBP hükümeti başkanı ve Milli Eğitim Bakanı ile defalarca yapılan görüşmelerde konulara çözüm bulunacağı belirtilmesine rağmen yetkisiz memurlar gibi zamana oynamayı tercih etmiştir.

          Milli Eğitim Bakanı Türkiye Cumhuriyeti BÜYÜK ELÇİLİĞİ Eğitim Müşavirinin alt memuru durumuna gelmiştir. Haspolat ilahiyat alanı açılması talimatı sn. Eğitim Bakanlığına AK Parti Elçiliği tarafından dikte ettirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı Amerikan ajanı ilan edilerek bazı ülkelerde tüm okulları kapatılan Fetullah Gülen “cemaatinin/tarikatının” sözcüsü ve politikalarının esiri durumuna gelmiştir. Türkiye’deki maaşlar öğretmen maşlarını geçtiği halde hazırlık ödenekleri tartışma konusu yapılmamıştır. Ülkemize Kirli para ve sermaye akıtılarak ayrıcalıklı cemaatler/zümreler oluşturulmaya üş-beş sermayedar korunurken orta sınıf yok edilmeye çalışılmaktadır.

         Vatandaşların çocuklarını tarikat ve cemaat okulları ile imam hatip okullarına yönlendirirken, kendi çocuklarını Mısır ve Suudi Arabistan’a göndermeyip Avrupa ve Amerika’nın en iyi okul ve Üniversitelerine göndermektedirler. Yasalara uymayan, kazanılmış hakları ortadan kaldırarak halkımızı, öğretmeni fakir ve köle yapmak isteyen dayatmalar ve işbirlikçilerinin hedefi sendikaları da ortadan kaldırarak anti demokratik bir ortamda dikensiz gül bahçesi yaratmaktır. Bu politikaların sahibi AKP memurları uygulayıcısı UBP hükümetidir. Haspolat Meslek Lisesinde İLAHİYAT ALANI AÇILMASI bu ülkeye dayatılan sosyal, ekonomik, kültürel genel politikaların parçası ve buz dağının sadece görünen kısmıdır.

          KTOEÖS taviz vermeyecek, sinmeyecek ve direnecektir. Konuları değerlendiren Yönetim Kurulumuz 18.1.2012 tarihinden itibaren yapılan sınav / karne notlarının verilmemesi / girilmemesine ve konular çözülmezse grev dahil her türlü eyleme gidilmesine karar vermiştir.

         Ayrıca bugün grevdeki Haspolat Meslek Lisesi öğretmenlerimiz 10:00 – 12:00 saatleri arasında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde oturma eylemi yapacaktır.

 

                                                         

 

 

 

                                                                                                         

 

 

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler