1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTOBÜSLER TEHLİKE YARATIYOR!
OTOBÜSLER TEHLİKE YARATIYOR!

OTOBÜSLER TEHLİKE YARATIYOR!

Girne – Lapta seferlerini gerçekleştiren dolmuşlar, denetimsizlik nedeniyle trafikte büyük sorun haline gelmiş durumda. YENİDÜZEN’i arayan ve konu ile ilgili şikâyette bulunan vatandaşların neredeyse tamamının ortak şikâyeti; dolmuşların isted

A+A-

 

Girne – Lapta seferlerini gerçekleştiren dolmuşlar, denetimsizlik nedeniyle trafikte büyük sorun haline gelmiş durumda. YENİDÜZEN’i arayan ve konu ile ilgili şikâyette bulunan vatandaşların neredeyse tamamının ortak şikâyeti; dolmuşların istedikleri yerde durmaları ve yolcu indirmeleri veya almalarından kaynaklanan, kaza riski olarak belirtiliyor. Herhangi bir sisteme bağlı olmaksızın, diledikleri saatlerde seyir eden dolmuşlar, kendileri için belirtilen durakların yanı sıra, kimi zaman yaya geçitlerinde kimi zaman ise trafik şeritlerinde durarak; hem yayaları hem de trafiği tehdit ediyor.

DENETİM YOK…

İçişleri Bakanlığı’na başvurarak ‘T’ izinlerini alan otobüs işletmecileri, izin verilmesinin ardından hiçbir denetime tabi tutulmuyorlar. Girne - Lapta güzergâhında bazı otobüslerin ise korsan şekilde çalıştığı iddiaları dolaşırken; konu ile ilgili izin makamlarının herhangi bir denetimde bulunup bulunmadığı bilinmiyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler