1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTEM, EYLÜL'DE ÖĞRENCİ ALACAK
OTEM, EYLÜLDE ÖĞRENCİ ALACAK

OTEM, EYLÜL'DE ÖĞRENCİ ALACAK

Yaklaşık 355 bin TL’ye mal olacak restorasyon Ağustos ayı sonunda tamamlanacak.

A+A-

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel bugün tadilatına başlanan Otelcilik Turizm ve Eğitim Merkezi’nin (OTEM) çalışmalar tamamlandığında turizme büyük yarar sağlayacağını vurguladı.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel bugün saat 09:00’da müteahhit firmanın OTEM’de başlattığı restorasyon çalışmalarını denetledi.

Bakanlık ile TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nin katkılarıyla başlanan tadilat; “korozyona uğrayan binanın güçlendirilmesi; iç ve dışının yenilenmesi; elektrik alt yapısının gözden geçirilmesi; wc, eğitim oda ve salonları yapımı; peyzaj ve oto park alanı oluşturulmasını” kapsıyor.

Yaklaşık 355 bin TL’ye mal olacak restorasyon Ağustos ayı sonunda tamamlanacak.

Tadilatın Ağustos sonu tamamlayacağını ve eylül ayında da OTEM’e öğrenci almaya başlayacaklarını ifade eden Bakan Üstel, burada teorik dersleri alan öğrencilerin otellerde de uygulamalı eğitimlerine devam edeceklerini belirtti.

Bakanlığa devredilen Girne Antik Limanı’nın bakım ve idaresi yönünden kolları sıvadıkları ve bu yöndeki çalışmalara da hız verdiklerini ifade eden Bakan Ünal Üstel, bu kapsamda TC Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti’nin katkılarıyla eski gümrük binası ile ana rıhtımın restorasyonunun yapılacağını kaydetti. 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler