1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTELLERDEKİ DOLULUK ORANLARI ARTTI
OTELLERDEKİ DOLULUK ORANLARI ARTTI

OTELLERDEKİ DOLULUK ORANLARI ARTTI

KITOB:Büyük ve küçük otellerimizde hem geçen yıla göre hem de geçen aya göre gözlenen artış sektöre ciddi anlamda moral olmuştur

A+A-


 

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, birliğe üye otellerin doluluk oranlarının Ağustos ayında da artmaya devam ettiğini belirterek, üye otel doluluklarında Mart ayından itibaren başlayan ve gerek yatak kapasitesi büyük otellerde gerekse küçük otellerde hem geçen yıla göre hem de geçen aya göre gözlenen artışın sektöre ciddi anlamda moral olduğunu vurguladı.
Birlikten yapılan yazılı açıklamada, Ağustos ayı doluluğunun; 5 yıldızlı otellerin doluluk oranı geçen yıla göre yüzde 46,4 oranındaki bir artışla yüzde 82’ye çıkarken, küçük otellerde ise yüzde 25,5 düzeyindeki bir artışla yüzde 59'lara çıktığı belirtildi. Bunun yanında faal olmayan otel sayısı ise Mart ayında 32 iken Ağustos ayında 7'ye indi.
Birlik, ülkenin turizm sezonunun trendine göre normal şartlarda Ağustos ayında bir önceki aya göre sıcakların da etkisi ile doluluk oranlarında hafif düşme gözlenirken, bu yıl Ağustos ayında Bayramın ve charter uçuşların da etkisi ile doluluk oranlarında artış trendi devam ettiğini kaydetti. 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler