1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTELLERDE ARTIŞ
OTELLERDE ARTIŞ

OTELLERDE ARTIŞ

Eylül ayında otellerdeki doluluk oranları bir önceki yıla göre artış gösterdi.

A+A-

 

Eylül ayında otellerdeki doluluk oranları bir önceki yıla göre artış gösterdi.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB)’a üye otel sınıfına giren 1’den 5’e kadar yıldız taşıyan oteller ile turistik bungalowlar, tatil köyleri ve butik otellerin eylül ayı doluluk oranları açıklandı.

Buna göre, 5 yıldızlı otellerin doluluk oranı geçen yıla göre yüzde 22 oranında artışla yüzde 79 oldu. Küçük otellerde ise yüzde 7,4 düzeyindeki bir artışla doluluk oranı yüzde 58'lere çıktı… Eylül ayında ortalama üye otel doluluğu ise yüzde 14 artışla yüzde 68 olarak gerçekleşti..

KITOB açıklamasında, birliğe üye otellerin doluluk oranlarındaki artış trendinin devam ettiği kaydedilerek, şöyle denildi:

“Doluluk oranları, ülkemiz turizm sezonunun mevsimsel trendine uygun olarak ve geçen yıla göre artış göstererek gerçekleşmektedir. Bunun yanında geçen ayki bayramın etkisi ile doluluk oranlarında normal trendler üstünde artış gözlendiğinden eylül ayında geçen aya göre hafif düşüşler görülmektedir. Bu ise dikkate alınmayacak bir etki olduğundan üye otellerimizin doluluk oranlarındaki artış trendinin devam ettiğini söyleyebiliriz” .

 

 

 

 

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler