1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTELLER BAYRAMDA DOLU
OTELLER BAYRAMDA DOLU

OTELLER BAYRAMDA DOLU

Ülke turizminde büyük rol oynayan oteller, Ramazan bayramı dolayısıyla % 100 doluluk yaşıyor · Acapulco: “% 100 doluyuz” · Malpas: “2 güne satışlarımız kapanacak” · Mercure: “Bayramda doluyuz

A+A-

 

 

Ülke turizminde büyük rol oynayan oteller, Ramazan bayramı dolayısıyla % 100 doluluk yaşıyor

 

 

 

·        Acapulco: “% 100 doluyuz”

·        Malpas: “2 güne satışlarımız kapanacak”

·        Mercure: “Bayramda doluyuz…”

·        Oscar: “Doluluk oranımız çok iyi”

·        Riverside: “Doluluk oranımız % 100”

 

 

Ülke turizminde büyük rol oynayan oteller bu bayramda dopdolu… Yurtta yaşanan birçok sıkıntıya rağmen bayram tatilini fırsat bilenler otellerdeki yerini ayırdı. Özellikle hafta sonları otellere akın eden yerli halk, otelcilerin yüzünü güldürüyor. Bayramda oteller yüzde 100 doluluk yaşarken, birçok otel bayram öncesi satışı durdurdu.

 

OTELCİLER MEMNUN

Ramazan Bayramı’yla birlikte 4 günlük tatili fırsat bilen tatilciler Kuzey Kıbrıs  otellerine akın etti. Önceden rezervasyon yaptıran tatilciler otelleri bayramın öncesinde tamamen doldurdu. Bayramda otellerin dolu olmasından dolayı ise otelcilerin yüzü güldü. Bayramda sadece yerli halk değil, Türkiye ve Avrupa’dan da tatilciler otellere akın etti.

 


ACAPULCO: “% 100 DOLUYUZ…”

Acapulco Tatil Köyü Rezervasyon Sorumlusu Aysun Cengiz, bayram dolayısıyla otelin % 100 dolu olduğunu dile getirdi. Ramazan Bayramı için özel bir promosyon yapmadıklarını, her yıl olduğu gibi bayram fiyatlarını uyguladıklarını aktaran Cengiz, normal yaz sezonu boyunca da doluluk oranını koruduklarını ifade etti. Aysun Cengiz, müşteri profilinin % 70’ni Türkiye’den gelen müşteriler oluştururken % 30’da yabancı ve Kuzey Kıbrıs vatandaşlarının oluşturduğunu aktardı. Cengiz, yerli müşterilerin daha çok bayram arifesinde 3 gece konaklamayı tercih ettiklerini aktardı.


MERİT: “% 100 YABANCI MÜŞTERİ VAR”

Merit Crystal Cove Hotel Rezervasyon Sorumlusu Hülya Varol, Ramazan Bayramı’nda % 100 dolu olduklarını belirtti. Bayrama özel olarak Hülya Avşar’ın sahne alacağını belirten Varol, bayram için özel bir kampanya düzenlemediklerini belirtti. Hülya Varol, normal yaz sezonunda doluluk oranını % 90 olduğunu belirterek, müşteri profilinin en fazla Türkiyeli müşterilerden oluştuğunu kaydetti. Otelde şuanda % 30 oranında yabancı uyruklu müşterilerin konakladığını aktaran Varol, çok az Kıbrıs vatandaşının tatil yaptığını vurguladı. Yerli vatandaşların fiyatlar dolayısıyla tercihte bulunmadığını belirten Hülya Varol, normal yaz sezonunda Kıbrıslı vatandaşların gelmediğine de dikkat çekti.     


MALPAS: “2 GÜNE SATIŞLARIMIZ KAPANACAK”

Malpas Hotel Satış Pazarlama Müdürü Deniz Onat, yüzde 100 oranında doluluk oranına sahip olduklarını belirterek, çok az oda sayısı kaldığına dikkat çekti. Otelin dolması nedeniyle 2-3  gün içerisinde satışların kapatılacağını vurgulayan Deniz Onat, normal yaz sezonundaki doluluk oranının geçen seneye göre artış gösterdiğini aktardı. Yerli müşteriler için herhangi bir kampanya yapılmadığını belirten Onat, Bayram fiyatı üzerinden müşterilerini kabul ettiklerini açıkladı.  Deniz Onat, % 100’lük müşteri profilinin % 70’ini TC, % 20’sini yabancı, % 10’unu da Kıbrıslı vatandaşların oluşturduğunu açıkladı.


MERCURE: “BAYRAMDA DOLUYUZ…”

Mercure Hotel Rezervasyon Sorumlusu Sedef Erdemli, yaz sezonunu boyunca doluluk oranını iyi olduğunu belirterek, bayram dolayısıyla oranının % 100’e ulaştığını söyledi. Bayram dönemi nedeniyle fiyatların daha yüksek olduğunu buna rağmen doluluk oranında düşüş yaşanmadığına dikkat çeken Erdemli, geçen yıla göre bu oranın arttığını dile getirdi. Oteldeki müşteri profilinin % 20’sini KKTC, % 50’sini TC ve % 30’unu yabancı misafirlerin oluşturduğunu vurgulayan Sedef Erdemli, KKTC vatandaşlarının daha çok bayram tatili için rezervasyon yaptırdığını aktardı. 


OSCAR: “DOLULUK ORANIMIZ ÇOK İYİ”

Oscar Hotel Ön Büro Müdürü Ayşe Soyel Ören, Ramazan Bayram’ı dolayısıyla otelde doluluk oranını oldukça iyi olduğunu belirtti. Bayram dışında da doluluk oranının iyi olduğuna dikkat çeken Ören, geçen yıla nazaran bir düşüş yaşandığının da görüldüğünü ifade etti. Ayşe Soyel, otelin % 98 dolu olduğunu vurgulayarak, en fazla yabancı uyruklu müşterilerin artış gösterdiğini ifade etti. KKTC vatandaşlarının az sayıda olduğunu belirten Ören, Türkiye pazarında da düşüş yaşandığının altını çizdi.


RİVERSİDE: “DOLULUK ORANIMIZ % 100”

Riverside Holiday Village Direktörü İnanç Özbirim, Ramazan Bayramı dolayısıyla otelin tamamen dolu olduğunu dile getirdi. Yaz sezonu boyunca ağırlıklı olarak yabancı uyruklu müşterilerin konakladığını belirten Özbirim, doluluk oranının % 60’ını Kıbrıslı ve Türkiyeli misafirlerin oluşturduğunu belirtti. İnanç Özbirim, doluluk oranının geçen yıl daha iyi olduğunu da dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler