1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTELLER %70 BOŞ
OTELLER %70 BOŞ

OTELLER %70 BOŞ

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), birlik üyesi otellerin ocak ayı ortalama doluluk oranını yüzde 30 olarak açıkladı. KITOB’dan yapılan yazılı açıklamada, “Üye oteller, turizm sezonunun normal trendine uygun olarak ve turizmin 12 aya yayıl

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), birlik üyesi otellerin ocak ayı ortalama doluluk oranını yüzde 30 olarak açıkladı.

KITOB’dan yapılan yazılı açıklamada, “Üye oteller, turizm sezonunun normal trendine uygun olarak ve turizmin 12 aya yayılamaması nedeniyle Ocak ayında da düşük doluluklara sahne olmuştur” denildi.

KÜÇÜK OTELLERİN DOLULUK ORANLARINDA ARTIŞ…5 YILDIZLILAR AYNI

Ancak geçen yılın ocak ayındaki doluluk oranları dikkate alındığında, özellikle küçük otellerin doluluklarının bir yılda yüzde 72 oranında artış gösterdiği ve yüzde 11’den yüzde 19'a çıktığı ifade edilen açıklamada, 5 yıldızlı otellerdeki doluluğun ise geçen yılın aynı dönemine göre değişmediği ve yüzde 42 düzeyinde gerçekleştiği kaydedildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

“Buna göre, Ocak 2011’de yüzde 26 olan ortalama üye doluluğu, Ocak 2012'de yüzde 30 olmuştur.

Ocak 2012’de 15 üye otel kapalı, 21 üye otel ise boş olmak üzere toplam 36 üye otelin faaliyette olmadığı bir dönem yaşanmıştır.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler