1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. OTELCİLER TOPLANDI
OTELCİLER TOPLANDI

OTELCİLER TOPLANDI

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, dün üyeleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, elektrik zammına karşı izlenecek tutumu belirlediğini açıkladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), dün üyeleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, elektrik zammına karşı izlenecek tutumu belirlediğini açıkladı.

KITOB tarafından yapılan yazılı açıklamada, birliğin “ağırlıklı” eylemlerinden önce “otel işletmelerinde personel giderlerinden sonra en büyük maliyet olan elektriğin daha da zamlanması üzere enerji fiyatları ile ilgili olarak hükümetin izleyeceği reel sektör destek politikaları ve bu kapsamda elektrik zammı konusundaki düşüncelerini almak üzere ivedi olarak” Başbakan İrsen Küçük’ten randevu talep etme yoluna gidileceği ifade edildi.

“Bununla birlikte KITOB, içinde önemli örgütleri barındıran Ekonomik Örgütler Platformu ve Üreticiler Birliği Platformu tarafından, elektrik zammı konusunda ortaya konacak eylemlerin belirlenmesinde işbirliği içinde olacaktır” denilen açıklamada alınan kararlar şöyle ifade edildi:

“KITOB, Meclis’te grubu bulunan siyasi parti başkanlarına da, turizm sektörünün hassas durumu ve elektrik zammının yaratacağı olumsuzlukları aktarma yoluna gidip destek aramaya devam edecektir.

Medya stratejisi ile birlikte, KITOB, Sayın Başbakan ve Turizm Bakanı ile yapılacak görüşmelerin sonucuna bağlı olarak elektrik zammı konusunda ‘ağırlıklı’ eylemlerini başlatıp başlatmayacağı konusunda kararını verecektir.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler