1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ortalığı birbirine kattılar
Ortalığı birbirine kattılar

Ortalığı birbirine kattılar

Aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde park halindeki bir araca zarar veren 5 kişi tutuklandı

A+A-

Lefkoşa’da faaliyet gösteren ‘SOHO’ isimli eğlence mekânı önünde kavga eden ve orada park halinde bulunan bir aracı hasara uğrattıkları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar M.Ş.Y., M.H., V.Y., F.A., ve S.A., tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı.

Ergüleç, zanlıların bir taraf olup Yusuf Kaya Atıf Albayrak ve Can Kaya’ya ile 13 Ekim tarihinde saat 03.30 'da Soho isimli Bar’ın ön kısmında aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını söyledi.

Polis,  polisin olay yerine gelmesi üzerine söz konusu kavganın son bulduğunu ve şikâyetçi bulunmaması üzerine konunun soruşturmasının ileri görülmediğini aktardı.

İki gün sonra şikâyetçi oldular

Polis memuru Hüseyin Ergüleç ancak meselenin 16 Ekim tarihinde müşteki Can Kaya’nın polise gelip aracının olay gecesi hasara uğratıldığını polise şikâyet etmesi üzerine tahkikat başlatıldığını söyledi.

Polis yapılan kamera görüntüsü incelemesinde söz konusu araca hasar verdikleri tespit edilen zanlıların derdest emri ile tutuklandığını söyledi.

Polis kavga esnasında huzurda bulunan zanlıların söz konusu yerde park halinde bulunan Can Kaya'ya ait GZ 047 plakalı araca kasten ve kanunsuz olarak tekme atmak suretiyle kasti hasara uğrattıklarının tespit edilmesi üzerine derdest emri gereği tutuklandıklarını ve mesele ile ilgili soruşturmanın halan devam ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis olayla kamera görüntülerinde kullanıldığı tespit edilen tecavüzkâr aletlerinde görüldüğünü onlarında halan tespit edilemediğini belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla zanlıların soruşturma maksatlı ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler