1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ORTAKLIK TEK SEÇENEK DEĞİLDİR'
ORTAKLIK TEK SEÇENEK DEĞİLDİR

'ORTAKLIK TEK SEÇENEK DEĞİLDİR'

Ertuğruloğlu, "Kıbrıs Türk halkının tek seçeneğinin, Allah’ın emriymiş gibi, Rum komşularla ortaklık kurma şeklinde lanse edilmesini asla onaylamıyoruz" dedi.

A+A-

 

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, “Kıbrıs Türk halkının tek seçeneğinin, Allah’ın emriymiş gibi, Rum komşularla ortaklık kurma şeklinde lanse edilmesini asla onaylamıyoruz” dedi.

Ertuğruloğlu yazılı açıklamasında, belirli kesimlerce yapılan açıklamalarda, Kıbrıs Rum tarafının gerçek ve yaşayabilir bir ortaklık vizyonuna sahip olduğu ancak engelleyenin Türk tarafıymış gibi gösterilmeye çalışıldığını belirterek, “Kimsenin, bizleri onlara yalvarıp yakaran bir halk durumuna sokma hakkı yoktur” dedi.

TC Avrupa Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın gündeme getirdiği, KKTC için söz konusu olabilecek seçenekler hakkında, “Bazı kesimlerin, hemen harekete geçerek, malum siyasi hedefleri doğrultusunda açıklama ve eleştirilerini ortaya koyduklarını” ifade eden Ertuğruloğlu, bu çevrelerin görüşlerine katılmadıklarını ve olaya daha geniş perspektifte baktıklarını kaydetti.

 

 

Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler