1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Ortak paydada buluşup mücadeleyi yükseltmeliyiz'
Ortak paydada buluşup mücadeleyi yükseltmeliyiz

'Ortak paydada buluşup mücadeleyi yükseltmeliyiz'

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler heyeti dün sabah Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı ziyaret etti. Görüşmede ülkedeki ekonomik ve siyasal durum yanında Kıbrıs sorunu konusunda görüş alışveri

A+A-

CTP-BG heyeti KTÖS’ü ziyaret etti

“Ortak paydada buluşup mücadeleyi yükseltmeliyiz”

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) heyeti dün sabah Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı (KTÖS) ziyaret etti.
Görüşmede ülkedeki ekonomik ve siyasal durum yanında Kıbrıs sorunu konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

YORGANCIOĞLU: EN BECERİKSİZ HÜKÜMET ŞUANDA…
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, görüşmede yaptığı konuşmada, partisinin kurulduğu günden beri Kıbrıs Türk halkının daha iyiye gitmesi, demokrasi ve insan haklarının geliştirilmesi ve Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün çözüme dönüştürülmesi konusunda mücadele vermekte olduğunu söyledi.
Ülkenin çok zor günlerden geçtiğini, hükümetin kurumlara karşı yaptığı yanlış uygulamalar, denetimsiz nüfus akışı, kayıt dışı yapı, buna bağlı olarak toplumsal yapının kimliğinin ve kişiliğinin uğradığı erozyonun, Kıbrıs Türk halkını geleceğe yönelik olarak ciddi endişelere sürüklemekte olduğunu savunan Yorgancıoğlu, bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için müşterek paydada buluşup birlikte mücadele etme zorunluluğu olduğunu ifade etti.
Yorgancıoğlu, “Bu ortak paydayı nasıl yaratabiliriz” düşüncesiyle KTÖS’ü ziyaret ettiklerini söyledi.
Devamla “Şu anda ülkeyi yöneten hükümet en beceriksiz hükümettir. Kıbrıs Türk halkı 1963’ten bu yana en kötü koşullardadır. Böylesi ciddi bir durumla karşı karşıyayız” iddiasında bulunan Yorgancıoğlu, bu noktada ortak paydada buluşup mücadeleyi yükseltmenin çok önemli olduğu görüşünde olduklarını vurguladı.

ELCİL: MÜCADELE YÜKSELTİLMELİ
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise, kendi sendikalarından 2 yıl sonra kurulan CTP’nin temel amacının demokrasi, insan hakları ve barış olduğunu, bunların kendi ilkeleriyle örtüştüğünü söyledi.
CTP ile yıllarca ortak paydada bir araya gelip birlikte mücadele verdiklerini, 1985 Anayasası’na karşı mücadele ederek % 33 hayır çıkmasını sağladıklarını, daha sonra ise Bu Memleket Bizim Platformu çatısı adlında çözüm, barış ve Avrupa Birliği mücadelesinde toplumsal hareketliliği yarattıklarını anlatan Şener Elcil, zaman zaman yaşanan görüş ayrılıkları ve tartışmaları demokrasi açısından doğal karşıladıklarına dikkati çekti.
Kıbrıs Türk toplumunun varlığının saldırı altında olduğunu, çözüm sürecinde tıkanmalar yaşandığını ifade eden Elcil, “Toplumun önünün açılması için ortak mücadeleye ihtiyaç vardır. Bütün çözüm güçleri bir araya gelip mücadeleyi sürdürmeliyiz” dedi.
Sendikal Platformun şu anda bir mücadele sürdürdüğünü, bu mücadeleye CTP’nin de destek verdiğini, bu mücadelenin daha da yükseltilmesi gerektiğini anlatan Elcil, Kuzey Kıbrıs’ta 1974 sonrası yapının ciddi sıkıntılar yaratmakta olduğunu savundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler