1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ORTAK KURS İÇİN ATÖLYE SORUMLULARI ARANIYOR
ORTAK KURS İÇİN ATÖLYE SORUMLULARI ARANIYOR

ORTAK KURS İÇİN ATÖLYE SORUMLULARI ARANIYOR

EMAA, ortağı Kıbrıs Güzel Sanatlar Odası ile atölye çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

A+A-

 

 

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), ortağı Kıbrıs Güzel Sanatlar Odası (E.KA.TE) ile, 2010-2012 yılları arasında çağdaş sanatın anlaşılması ve uygulanarak kültürel yapıda daha yaygın bir hale gelmesi için atölye çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

 

EMAA’dan verilen bilgide, AB hibe programları kapsamında sürdürülen kursların amacının çağdaş sanat ve eğitimi anlayışlarını uygulamak, yaygınlaştırmak yanında iki toplum sanatçılarını ve sanatseverlerini bir araya getirerek, sanat konusundaki paylaşımları artırmak olduğu kaydedildi.

 

İkinci senenin son çeyreğine giren projede, şimdiye kadar 5 ortak yetişkin, 5 çocuk ve 2 genç bireyleri kapsayan, iki aylık atölye çalışmaları ile birçok günübirlik atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Projenin son çeyreğinde, ortak gerçekleşecek yetişkin kursu için bir Kıbrıslı Türk çocuk (6-10 yaş) ve 1 gence (11-15 yaş) yönelik, iki kurs için çağdaş sanat ve eğitimleri konusunda, yaratıcı, yenilikçi içerikleri sunabilecek atölye sorumluları aranmaya başlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler