1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ORTAK GİRİŞİMLERE DESTEK ALANLAR AÇIKLANDI
ORTAK GİRİŞİMLERE DESTEK ALANLAR AÇIKLANDI

ORTAK GİRİŞİMLERE DESTEK ALANLAR AÇIKLANDI

Stelios İoannou Vakfı tarafından 2 yıl önce başlatılan “ Kıbrıs’ta Ortak Girişimlere Destek” Projesi üçüncü etap ödüllerini alanlar açıklandı

A+A-

 

 

 

Stelios İoannou Vakfı tarafından 2 yıl önce başlatılan “ Kıbrıs’ta Ortak Girişimlere Destek” Projesi üçüncü etap ödüllerini alanlar açıklandı.

Lefkoşa ara bölgedeki Chateau Status restoran da dün gerçekleştirilen, Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Eratu Markulli’nin de izlediği ödül töreninde konuşan vakıf başkanı Sir Stelios Haji-Ioannou, her yıl 5 ortak girişimciye verdikleri 50 biner euroluk ödülle Kıbrıs’ta ortak girişimleri cesaretlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. İoannou, bu yılın girişimcilerinin farklı alanlarda cesaret verici projeleri olduğunu, gelecek yıl başvuruların daha yüksek oranda olacağına inandığını kaydetti. Etkinlikte konuşan GKRY Dışişleri Bakanı Markulli de ortak girişimleri cesaretlendiren projenin barışa katkısı olacağını umut ettiğini belirtti.

Konuşmalar sonrasında Vakıf tarafından bu yıl ödül almaya hak kazananlara sembolik 50 bin euro yazılı pankart çekleri takdim edildi.

Stelios Vakfı Kıbrıs’ta Ortak Girişimlere Destek Ödülleri şu kuruluşlara verildi:

 

“ Danae Stylianou  ve Rahme Veziroğlu :

Bu ortaklık “Adayı Paylaşmak”  konulu ortak yapım bir film üretti . Bu filmi gerçekleştiren ortaklar, filmin ada çapında ve uluslararası gösterimine devam edecekler. İşbirliği ortakları, gelecekteki planlarında, iki toplumlu bir TV yayını kurmayı ve iki toplumlu programlar yapmayı hedefliyor.

 

Antry Mulona ve Mehmet Birinci: Antry Mulona ve Mehmet Birinci’nin ada çapındaki iş ortaklıkları ev tipi temizlik malzemesi ithali ve pazarlamasını içeriyor.  Müşterilerine satış sonrası servis sunan ortaklar, kapıdan kapıya satış işinde çalışmak isteyenlere eğitim olanağı, bu alanda çalışan pazarlamacılara ise kendi işlerini kurabilecekleri iş fırsatı sunuyorlar.

 

Harris Galazis ve  Emre Serdar: Harris Galazis ve  Emre Serdar’ın ada çapındaki iş ortaklıkları, büyük ölçekli inşaat projelerine yüksek teknoloji içeren aluminyum bina kaplaması alanındadır.

 

Alkis Kaimakis ve Tağmaç Çankaya: Alkis Kaimakis ve Tağmaç Çankaya’nın iş ortaklıkları kağıt, karton  gibi dönüştürülebilen materyalleri toplamak , sıkıştırmak ve Kıbrıs dışına ihraç etmekle ilgilidir.

 

Yiannos Ioannou  ve Mehmet Ertepınar: Yiannos Ioannou  ve Mehmet Ertepınar’ın ada çapındaki iş ortaklığı diş ürünlerinin ithalatını ve ada çapında dağıtımını içeriyor”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler