1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ORTAK ADAY BELLİ OLUYOR
ORTAK ADAY BELLİ OLUYOR

ORTAK ADAY BELLİ OLUYOR

Güney Kıbrıs’ta Şubat 2013’te yapılacak başkanlık seçimlerinde ortak aday belirleme çalışmaları sürüyor

A+A-

 

Güney Kıbrıs’ta Şubat 2013’te yapılacak başkanlık seçimlerinde ortak aday belirleme çalışmaları kapsamında önceki gün yeniden bir araya gelen ortak aday arayışındaki partilerin ortak beyanatla işbirliği kriterlerini belirlediği, şimdi ortak aday arayışlarına başlayacakları, önümüzdeki hafta yapacakları görüşmede aday isimlerini de ele alacakları bildirildi.
Politis “Karoyan Oynadı ve Kazandı... Kriterleri Görüştüler ve Merkezde Ortak Aday Arayışları Başladı” başlığıyla yansıttığı haberinde, “DİKO Başkanı Marios Karoyan’ın atak oynadığını ve ortak beyanatla merkez alandaki oyuna AKEL’e de kapıyı açık tutan kurallar koydurmayı başardığını” yazdı.
Habere göre DİKO, EDEK, EURO.KO ve Ekologlar ve Çevreciler Hareketi başkanları, dün, ortak adayın kostümünün nasıl olması gerektiğini görüşmeye başlarken; önümüzdeki hafta görüşmelerine, isimlerin de girmesi bekleniyor. Karoyan’ın önerisiyle, ilk aşamada 4 parti başkanlarının isimleri tartışma dışında tutulacak ancak sonraki aşamada bu isimler de masaya konulabilecek.
Gazete DİKO’nun dün, Başkan Vekili Nikolas Papadopulos’un hazırladığı ancak parti içerisinde tepkilere neden olan taslağı bozarak; iki bölgeli iki toplumlu federasyon konusundaki tezinin ortak beyana girmesinden duyduğu memnuniyeti gizlemediğini yazdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler