1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖRP'DEN TDP'YE: İFTİRALARINIZI İADE EDİYORUZ
ÖRPDEN TDPYE: İFTİRALARINIZI İADE EDİYORUZ

ÖRP'DEN TDP'YE: İFTİRALARINIZI İADE EDİYORUZ

ÖRP, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’yı eleştirerek, “Özgürlük ve Reform Partisi ve mensuplarına karsı söylediği söz ve attığı iftiraları kendisine iade ederiz” dedi.

A+A-

 

Özgürlük ve Reform Partisi, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’yı eleştirerek, “Özgürlük ve Reform Partisi ve mensuplarına karsı söylediği söz ve attığı iftiraları kendisine iade ederiz” dedi.

ÖRP’den yapılan yazılı açıklamada, siyasetçinin yalnızca iktidar mücadelesi yapan, iktidardayken ülkeyi yönetip muhalefete düşünce iktidarı eleştirmeye ve yönlendirmeye çalışan kişi olmadığına dikkat çekilerek, siyasetçinin aynı zamanda ülkeye ve çevresine örnek olması gereken kişi olduğu belirtildi.

“Siyaseti ciddiyetsiz tavırlarıyla, tutarsız ve ikiyüzlü yaklaşımlarıyla kirleten, siyasetçinin saygınlığını yok den Mehmet Çakıcı, tek kelimeyle çok yüzlü siyasetçi görüntüsü vermektedir” ifadelerine yer verilen açıklamada, “Milletvekili maaşı alıp üniversitede ders vermek ne demek? Milletvekili maaşı alıp özel klinikte çalışmak ne demek? Eğer milletvekili maaşı yetmiyorsa; istifa et, git hocalık mı yapacaksın, yoksa kliniğinde mi çalışacaksın, onu yap” denildi.

Mehmet Çakıcı’nın bir gazeteye ÖRP ve UBP ile ilgili verdiği demece de değinilen açıklamada, Çakıcı’nın UBP ile koalisyon görüşmesi yaptığı iddia edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mehmet Çakıcı, ülkemizde Türkiye ve AK Parti düşmanlığı yaparken, gizli gizli Ankara’da kapalı kapılar arkasında Türkiyeli yetkililere ‘Ölürüm Türkiye’ şarkıları söylediğini çok iyi biliyoruz. Özgürlük ve Reform Partisi ve mensuplarına karşı söylediği söz ve attığı iftiraları kendisine iade ederiz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 660 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler