1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘ÖRP fes edilecek’
‘ÖRP fes edilecek’

‘ÖRP fes edilecek’

Bu sözlerin söyleyen geçtiğimiz hafta ÖRP’den DP’ye transfer olan Hüseyin Avkıran Alanlı… Dün katıldığı bir televizyon programında, ÖRP’den ayrılmadan önce ÖRP Başkanı Turgay Avcı ile görüştüğünü söyleyen Alanlı, ÖRP’nin DGP

A+A-

 

 

Bu sözlerin söyleyen geçtiğimiz hafta ÖRP’den DP’ye transfer olan Hüseyin Avkıran Alanlı… Dün katıldığı bir televizyon programında, ÖRP’den ayrılmadan önce ÖRP Başkanı Turgay Avcı ile görüştüğünü söyleyen Alanlı, ÖRP’nin DGP ile ilgili görüşmelerine de atıfta bulunarak,  “Bizim bu noktaya gelmemizi sağlayan bazı konuşmalar oldu. Sayın başkanın evine gittiğim zaman, başkan bana ÖRP’yi fes edeceğini söyledi” iddialarını ortaya attı.

 


UBP’den gizli kapaklı tarla icarı

 

UBP Hükümeti, gizli kapaklı tarla icarı yapınca, köylüler polislik oldu. Dün Güneşköy’deki çiftçiler ile 2 tüccar birbirine düştü. Devletten kiraladıkları tarlaları eken çiftçiler, dün neye uğradıklarını şaşırdı. “Artık bu tarlalar bizim. Devlet bize verdi” diyen 2 tüccar, ekilen tarlaları sürdü. Olaylar patlak verdi. Mağdur olan çiftçiler ile devletin kendilerine tarlaları icar ettiğini söyleyen 2 tüccar kavgaya tutuştu, konu polise taşındı.

Hiçbir ‘icar duyurusu’ yapılmadan el altından tarlaların peşkeş çekildiğini iddia eden çiftçiler, UBP hükümetini bu yanlıştan dönmeye çağırdı.  

 


YYK’da yeni dönem

 

Yayın Yüksek Kurulu (YYK) yönetiminde 12’nci yılını tamamlayan Osman Özalp, kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

Geçtiğimiz hafta aldığı kararı yayın kuruluşlarına bir mektup yazarak gönderen Özalp, “12 yıl boycunca çok sesliliğe ve demokrasiye önemli katkı koyan  yayın kuruluşlarıyla birlikte, medyayı daha iyi bir noktaya taşımak anlamında elinden gelen çabayı ortaya koyduğuna” dikkat çekti.

Özalp’tan boşalan YYK yönetimine GAÜ’de üst yönetici olarak görev yapan Olgun Üstün’ün atanacağı bilgisi edinildi.

 


 

Çakıcı medyayı şaşırttı…

 

Reklam giderlerinin, vergiden düşmesi, medya sektörünün yıllardır talep ettiği ve pek çok ülkede de gündemde olan bir uygulama.

İlginçtir, Meclis'te bu konu gündeme geldiğinde, "itiraz" Sayın Çakıcı'dan geldi, "devletin gelir kaybı olacak tereddüttüm var" dedi.

Oysa... Medyanın güçlenmesi demek, "demokrasinin ve çok sesliliğin güçlenmesi" demek değil mi?

Bu "devletin kasası"ndan daha önemli herhalde…

 


 

 

İslami facebook çıkıyormuşş...
- Kadir Allah'ın izniyle seni dürttü :)
- Memnune, pardesülü olan durumunu çarşaflı olarak değiştirdi :)
- İslami facebook şikayet butonu : - Allah'a havale et :)
- 27 ortak mü'min kardeşiniz var :)
- Parolanız yanlış ya da abdestsiz giriş yaptınız...

Nilgün Soyer’in profilinden

 

 

Çevirecek boş sayfalar bitmediği sürece umutlarımızda bitmez... bir gün resimli sayfaya ulaşabilmek umuduyla boş sayfaları çevirmeye devam! Belki de istediğimiz resimli sayfa hiç yoktur!!! Ama bir damla umut işte...

Cezar  Varol Arseven’in profilinden

 


Kraldan fazla kralcı olmak yol değil…

 

“Şimdi kraldan fazla kralcı olanlar ise kuran kurslarıyla, ilahiyat fakülteleri ile Kıbrıs Türk halkının kutsaliyetine son çiviyi çakmakla uğraşıyorlar. Evet AKP’nin hayali Lefkoşa’ya şöyle dört minareli dev bir cami inşa ederek kendi mührünü vurmak, on yıllar sonra bile “AKP devrini” andırabilmek…

Ama kuran Kursları, ilahiyat fakülteleri… AKP bile bu kadarını düşünemezdi herhalde…

Yoksa yanılıyor muyum? AKP mi dayatıyor bunları?

Nereye gidiyoruz beyler? Uyanın ve utanın… Kıbrıs Türk kültürünü yobazlaştırarak, bağnazlaştırarak, tekilleştirerek nereye varmayı ümit ediyorsunuz?”

YUSUF KANLI

 


 

“Esnafı ve Tüccarı Batırma Hamlesi ...”

“Ekonomik bir plan çerçevesinde ortaya koyduğu Yasal çalışmalarla hiçbir gelir artırıcı ve gider azaltıcı düzenleme yapamayan Hükümet şimdi ekonomik aklın alamayacağı bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor!!!

GÖNENDERE KÖYÜ SERBEST BÖLGE İLAN EDİLDİ!.. Ne, nasıl, ne diyor bu adam, yanlış mı yazdı dediğinizi duyar gibiyim… Yok doğru… Mesarya’nın ortasında TURİZİMDE CAZİBE MERKEZİ YARATMAK adına Hükümet Gönendere köyünü “Gümrüksüz alışveriş alanı” ilan etti.

Allah’ım işte açılım, işte ekonomik kurtuluşumuz. Ülkemize gelen turistler artık gümrüksüz alışveriş yapabilmek adına Gönendere’nin yolunu tutacak. Hale hazırda dükkanı olan esnaf ise Batarsa Batsın kimin umurunda…”

Mehmet SAYDAM

 


Başbakan’ı devirme operasyonu!

“Tek başına iktidar Ulusal Birlik Partisi’nde ‘taşlar’ bir türlü yerine oturmuyor.

Partililer, milletvekilleri ‘tek başına’ iktidarlığın ne anlama geldiğini ‘ciddi’ anlamda anlamıyor!

Gözleri koltuk hırsı bürümüş.

Daha fazlasını istiyorlar!

(Ki tek başına iktidarlıktan başka nasıl güç olabilir!)

Bazıları Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na yaklaşarak bunu aşma peşinde!

Bazıları Başbakan İrsen Küçük’e yanaşma çabası içinde.”

Sefa KARAHASAN


 

“Dalında kalan 6 bin tona yakın limonun akıbeti belli olmadan hükümetin zamlar yapmasının üreticiyi tedirgin etti. Limon ihracatı konusunda gerek hükümet, gerek Cypfruvex gerekeni yapmadı ve tatmin edici ses çıkarmadı.”

Ali Alioğlu ( Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği)

 


 

“Baskıcı ve antidemokratik yaklaşım sendikanın ve akademik personelin sesini kısmakla eş… Çağdaş üniversitelerde bu tür yaklaşımların kabul edilemez. Üniversite yönetiminin yaklaşımını şiddetle protesto ediyoruz.”

Hüseyin Özkaramanlı (DAÜ-SEN Başkanı)

 


 

1’nci Cumhurbaşkanı Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ın aylar sonra yüzü güldü. Torunu nişan etmenin mutluluğunu yaşadı, oğlu Denktaş ile kadeh tokuşturdu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler