1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Örnek davranış
Örnek davranış

Örnek davranış

Pazar günü düzenlenen Mesarya Yürüyüşü’nde elde edilen gelir Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na takdim edildi

A+A-

Pazar günü bir grup bölgeli genç tarafından düzenlenen “Mesarya Yürüyüşü” organizasyonunda elde edilen gelir Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na takdim edildi. Sosyal sorumluluk bilinciyle gönüllü yardım sever bireyler, bireysel olarak 10 TL, en az 4 kişilik takımlarsa kişi başı 5 TL vererek yürüyüşe katıldı. İnönü köy meydanından başlayan yaklaşık 6 kilometrelik parkurda katılımcılar bir önceki gün yağan yağmurun da etkisiyle bahara uyanan benzersiz Mesarya yeşilliğinde temiz havanın tadını çıkardı.

Bölgelilerin çoğunlukla ilgi gösterdiği organizasyona ayrıca Mesarya Kadın İnisiyatifi, İnönü Gençlik Merkezi, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu yetkilileri ve gönüllüleri ile hayırsever vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sonunda toplanan gelir, geçtiğimiz gün Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Etkinlik Merkezi’nde Kurum Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Coşar’a teslim edildi. Yalnızca üye aidatları ve bağışlar ile ayakta duran, Kıbrıs’ın en köklü hayır kurumlarından biri olan Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu,  0-18 yaş arasındaki çocuklara gelişim olanağı sağlıyor. “Mesarya Yürüyüşü”nden elde edilen gelirin takdiminde bir araya gelen yetkililer ve organizasyon gönüllüleri, bu tür etkinliklerin örnek teşkil edeceğini vurguladı.

Bu haber toplam 931 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler