1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖRGÜTLÜ MÜCADELE GÜN IŞIĞINA ÇIKACAK
ÖRGÜTLÜ MÜCADELE GÜN IŞIĞINA ÇIKACAK

ÖRGÜTLÜ MÜCADELE GÜN IŞIĞINA ÇIKACAK

CTP’nin Mağusa’da örgütlenmesini ve mücadelesini gün ışığına çıkarmak ve derlemek maksadıyla ilçe başkanı Ali Gulle başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi

A+A-

CTP’nin Mağusa’da örgütlenmesini ve mücadelesini gün ışığına çıkarmak ve derlemek maksadıyla ilçe başkanı Ali Gulle başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda CTP Mağusa İlçe Örgütü tarihini araştırmak, sözlü, yazılı, görsel ve işitsel hatıraları derlemek ve yeni nesillere aktarıp geçmişin kararlı ve ilkeli, emek, barış ve demokrasi mücadelesi verilerini, anılarını kalıcı kılmak maksadıyla CTP Mağusa İlçe Başkanlığı koordinasyonunda CTP Mağusa İlçe Tarihi Araştırma Komitesi kuruldu.

Eski ilçe başkanlarından Ergin İlktaç’ın başkanlığına getirildiği komitenin üyeleri ise Akın Elektrikçi, Saldıray Fenercioğlu, Aydın Aydınlık, Dr. Süleyman Uluçay ve Ulaş Gökçe oldu.

CTP-BG Mağusa İlçesi’nden yapılan açıklamada, CTP Mağusa İlçesi örgütü kuruluş tarihinin kayıt altına alınmasına katkıda bulunmak isteyen herkes yanında ellerinde ilçe örgütünün ilk yıllarıyla ilgili fotoğraf, bildiri ve broşür gibi her türlü materyali bulunanların CTP Mağusa İlçesi’ne başvurmaları rica edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler