1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖRGÜTLER 'EKONOMİ' İÇİN TOPLANDI
ÖRGÜTLER EKONOMİ İÇİN TOPLANDI

ÖRGÜTLER 'EKONOMİ' İÇİN TOPLANDI

Ekonomik Örgütler Platformu, ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere Ticaret Odası’ndaki toplantıda sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi

A+A-

 

 

Ekonomik Örgütler Platformu (EÖP), başta elektrik zammı olmak üzere ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere bu sabah Ticaret Odası’ndaki toplantıda sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği, Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’ndan oluşan Ekonomik Örgütler Platformu’nun Dönem Başkanı ve Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı, tüm kesimlerin katılımıyla yeni bir yol haritası belirlemeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Toplantı öncesi TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Dolmacı, elektrik zammının sadece turizmi olumsuz etkilemekle kalmadığını, ülke geneline büyük darbe vurduğunu belirterek, “Bu hane halkı için de, turizm, sanayi, tarım için de geçerli. O yüzden bütün sivil toplum örgütleriyle bir yol haritası belirlemeye çalışacağız” dedi.

 

Dolmacı, ülkenin ekonomik krizden geçtiğini belirterek, toplumun sahipleneceği birçok ortak noktada işbirliği yaratarak hükümetin ve siyasilerin dikkatini çekmek istediklerini ifade etti.

 

Elektrik zammına karşı sürdürdükleri 10 dakika karanlık eyleminin 15 Aralık’ta tamamlandığını hatırlatan Mehmet Dolmacı, yeni yıldan itibaren yeni eylemlerin gündeme geleceğini bildirdi.

 

Bugünkü toplantıdan karar da çıkabileceğini, ama öncelikli amaçlarının birlikteliği sağlamak, ortak çıkarlar doğrultusunda hareket etmek olduğunu anlatan Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı, “Elektrik ve enerji tüm ülkenin sorunu. Tüm kesimler sahiplenmeli. Sadece bir kesimle bir eyleme gitmek doğru değil. Biz toplumun tümüyle kararlar üretmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Toplantıya Ekonomik Örgütler Platformu yanında, Üreticiler Platformu üyesi örgütler ile diğer bazı örgütler de katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 680 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler