1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ordan, burdan...
Ordan, burdan...

Ordan, burdan...

Aslanbaba’nın elektrik borcu büyüdükçe büyüyor. Ama o ödemek için acele etmiyor. Çünkü bir sayacın borcu dururken KIB-TEK yönetimi ona başka sayaclar bağlamaya devam ediyor. Yönetime kim veya kimler emir veriyor acaba? Ama kabahat onda değil ki! On

A+A-

 

 

Aslanbaba’nın elektrik borcu büyüdükçe büyüyor. Ama o ödemek için acele etmiyor. Çünkü bir sayacın borcu dururken KIB-TEK yönetimi ona başka sayaclar bağlamaya devam ediyor. Yönetime kim veya kimler emir veriyor acaba?

Ama kabahat onda değil ki! Onun gibileri meclise getirmeye uygun görenlerde… Meclisin seviyesini düşürmeye sanki de birileri uğraş veriyor…

***

İntiharlar devam ediyor. Tabii “intiharların basında yer alması bu olayı artırabilir” gibi görüşler var. Ancak bu görüşlerin doğru olmadığını dile getiren başka uzman görüşleri var. İkinci görüşü savunanlar, “insanın bu duruma gelmesinin nedeni olarak basında çıkan intihar haberleri değil, o kişinin içinde bulunduğu çıkmaz durumdur” diyorlar.

***

Bu çıkmaz duruma neden olan da ülkenin genel durumu, o kişinin parasal çıkmaza girmesi, psikolojik bunalıma girmesini sağlayan başka nedenler olarak gösteriliyor. Yani bu açıklamadan bizim ülkenin durumu özetleniyor gibi de anlaşılabilir.

***

Kofi Annan Plan yapmaya devam ediyor. Bir de bu planlarını kabul edenler olabilse… Gerçi biz Planını kabul etmiştik de Güney’den kabul edilmediği için yürürlüğe girmemişti Plan… Şimdi bir de Suriye’de Annan Planı var. Beşir Esad’ın bu Planı kabul etmesi bekleniyor. Edilirse Annan da “oh be, nihayet başardım” diyebilir. Yazı yazılırken Esad’ın, Annan’ın istediği gibi 10 Nisan’a kadar Planı uygulamaya başlayacağı haberi geldi. Annan sevinmiştir ‘manamu’…

***

4+4+4 Türkiye’de geçti. Bu eğitim sisteminin burada şimdilik uygulanmayacağını söylemiş Eğitim Bakanı Kemal Dürüst… İlahi sayın Bakan… Sanki sana kalmış uygulanıp uygulanmayacağı… İmam Hatip’i sen mi istedin yoksa… İlahiyat Fakültesi’ni de sen mi açtın acaba… İlkokulu beş yıla düşüren sen miydin? Ya Türkiye’den ‘kızları da okula gönderin’ kapaklı kitapları sen mi istedin? Müfredatın ülkemizle ilgisizliğini sen mi yarattın acaba… Bunları sen yapmadın da suçun yok anlamında alma sakın… Yani tuttuğun makamın anlamsızlığını anlatmaya çalışıyorum, hepsi o.

***

NASA, yani Amerikan Uzay Dairesi 1 Nisan’da bir asteroidin dünyanın yakınından geçeceğini bildirmişti ama herkes 1 Nisan şakası sanmış öncesinde… Ancak 1 Nisan şakası değildi ve asteroit dünya ile ay arasından sıyrılıp geçmiş. Bu gibi asteroitlerin gezisi ise devam edecekmiş. Bilginize…

***

Titanik, 100 yıl önce 14 Nisan’da buz dağına çarpmış ve 1500 yolcusuyla sulara gömülmüştü. Neden battığıyla ilgili daha önce ortaya atılan bazı teorilere şimdi bir yenisi eklendi. Malzemeden çalınmış olabilirmiş. İnsanın bu trajik olaya rağmen gülesi geliyor. Çünkü bu malzemeden çalma olayı bize çok yabancı gelmiyor da!..

***

Akaryakıta sürekli gelen zamlardan sonra, taşıma araçlarında siyah kurdela eylemi başlatıldı. İyi ettiler de eylemler, bu eylemlerin nedenlerini merak edenlere ve sorunu çözmek niyetinde olabileceklere karşı yapılır. Ülkemizde böyle birileri yok ki! Keşke olsa!..

***

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs sorunundaki görüşme sürecini tabii ki ‘Kıbrıs yönetiminin’ de yardımıyla sonunda bitirdi gibi… Niyet oydu, şimdilik oldu. Öte yandan çevreciler veya toplum, Eroğlu; “Petrol dolum tesisi kararını hükümet gözden geçirsin” dediği için neredeyse göklere çıkaracağız. Ne ülke ama! Eroğlu, gerçekten ‘zarar verebilir’ görüşünde mi yoksa İrsen Küçük’e biraz zorluk çıkarsın diye mi böyle söyledi bilinmez ama yine de olsun, söyledi ya!..   

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler